Cedevita Olimpija slavila u Topolici

Košarkaši Mornara doživjeli su i treći poraz u novoj sezoni ABA lige. Od Barana je u Topolici večeras bolja bila Cedevita Olimpija, koja je slavila rezultatom 82:92 (23:25, 20:21, 18:27, 21:19).

Novi poraz Mornara: Barani se odlično držali do sredine trećeg kvartala, a onda - 0:17 Foto: ABA

Izabranici Mihaila Pavićevića odlično su se držali gotovo 25 minuta, a onda su uslijedila četiri minuta koja su obilježila meč - Ljubljančani su serijom 0:17 stigli do opipljivije prednosti, koju njihovi suparnici ni u jednom momentu do kraja nijesu uspijevali ozbiljnije da ugroze.

Dženkins je večeras predvodio barski sastav sa 25 poena, dok su Smit i Đoković dodali po 15. U gostujućem timu, Jaka Blažič postigao je 16.

Dobro su izgledali Barani tokom prvog poluvremena. U prvoj četvrtini, uz seriju 7:0, domaći sastav bio je na plus sedam - 20:13. Međutim, do kraja tog perioda uzvratili su Ljubljančani, pa je nakon 10 minuta na semaforu stajalo 23:25.

Bio je sastav Mihaila Pavićevića u drugoj četvrtini i u zaostatku od devet poena, ali ga je do odlaska na odmor sveo na tri - 43:46.

Uz pogotke Smita i Đokovića, Mornar je u trećem minutu nastavka preokrenuo (55:53), a onda je uslijedio katastrofalan period našeg predstavnika. Tokom četiri minuta, Cedevita Olimpija napravila je seriju 0:17, Barani su djelovali potpuno nemoćno i, kako se ispostavilo, do kraja nijesu uspjeli da se vrate.

Danas: Mornar - Cedevita Olimpija 82:92, Dubai - Mega 80:83, Igokea - Budućnost Voli (19:00), Krka - Spartak (21:00).

Sjutra: FMP - Borac (12:00), Split - Crvena zvezda (17:00), Partrizan - Cibona (18:00).

Preksjutra: SC Derbi - Zadar (19:00).