Predsjednik Koordinacionog odbora povjerilaca fabrike, Milan Vukčević, kazao je agenciji Mina-business da je Mugoša, dajući krajnje neodmjerene izjave za koje je unaprijed znao da neće biti realizovane, doveo u zabludu one koji su pozajmljivali novac, kao i one koji su im davali pozajmice.
- Pod njegovim patronatom objedinjeno je pet izvršnih postupaka i tada je okupirano 60 hiljada metara kvadratnih površine koja je bila založena za namirenje plata 300 radnika. To je sada ograničenje u sprovođenju presude i socijalnog programa- rekao je Vukčević.
Prema njegovim riječima, posebno je pitanje kako su prodate nepokretnosti “Radoje Dakića” za 7,6 miliona eura “bez tendera i valjane procjene stranom subjektu koje je iste prenijelo na domaćeg subjekta”.
Bivši radnici i povjerioci podgoričke fabrike od početka 2009. godine organizuju mirne proteste i traže hitno izvršenje sudskih presuda koje podrazumijevaju isplatu 37 miliona eura.
Glavnica duga iznosi oko 30 miliona eura, pripadajuće kamate koje je potvrdio Viši sud još sedam miliona eura, a pravo na isplatu ima 1,65 hiljada bivših radnika. Radnicima je pravosnažnim sudskim presudama dodijeljeno zemljište vrijedno oko 40 miliona eura koje ne mogu da prodaju.
Kompanije Zetagradnja i Čelebić su 27. oktobra prošle godine odustale od kupovine tog zemljišta, površine 221 hiljadu kvadratnih metara, za koje su nudili 35,4 miliona eura.
Konzorcijum šest crnogorskih firmi, kojeg su činili Voli, Bemax, Novi Volvox, Kroling, Normal kompani (Company) i Master inženjering za zemljište je nudio 27 miliona eura.