Kako su naveli, J.T., G.V., A.D. i N.Š. terete se za teško djelo protiv opšte sigurnosti, a u vezi sa krivičnim djelom izazivanje opšte opasnosti.
Sa druge strane, S.N., M.J., Lj.M.M., M.S., D.J., M.G. i D.T. osumnjičeni su da su izvršili teško djelo protiv opšte sigurnosti, a u vezi sa krivičnim djelom Nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova.
Među uhapšenima je, kako navode srpski mediji, i bivši ministar građevinarstva u Vladi Srbije Goran Vesić.
No, on ističe kako nije uhapšen.
"Nijesam uhapšen, dobrovoljno sam se odazvao pozivu policijskih službenika s kojima sam došao u Novi Sad i stavio se na raspolaganje istražnim organima kako bi do kraja bile istražene sve okolnosti koje su dovele do nesreće u Novom Sadu.
Uvijek ću, kao i do sada, biti na raspolaganju nadležnim organima i dokazaću da ne snosim krivičnu odgovornost za ove tragične događaje. O daljem razvoju događaja sa javnošću i medijima će komunicirati advokatska kancelarija koja me zastupa u ovom predmetu", napisao je on na društvenim mrežama.
Podsjetimo, Vesić je nekoliko dana nakon novosadske tragedije podnio ostavku, no tada je rekao kako je u pitanju moralni čin, te da ne osjeća krivicu ili odgovornost zbog onoga što se dogodilo.
Inače, u danu kada se dogodila katastrofa u Novom Sadu, Vesić je bio u Podgorici, gdje je imao sastanke sa više funkcionera Vlade Crne Gore.
Kako je saopšteno iz novosadskog tužilaštva, svi su lišeni slobode nakon analize dokumentacije, obavljenih razgovora sa građanima i vještačenja obavljenog radi utvrđivanja uzroka i okolnosti pod kojima je došlo do teške tragedije.
Podsjetimo, uz 15 stradalih, dvije osobe zadobile su teške povrede u katastrofi koja se dogodila prvog novembra.