Ovaj “dokaz tvrdnjom” (lat. Ipse dixit) je logička greška koja nastaje kada govornik odluči da preuzme “božanske” ingerencije i tvrdi da je ono što on kaže tačno samim tim što je on to kazao. Prvi je na tu logičku grešku ukazao Ciceron u teološkoj studiji De Natura Deorum.
Drugim riječima, ovo je bila dogmatska izjava, a govornica očekuje od auditorijuma da je bez pogovora prihvati kao validnu samo zato što je ona rekla tako i ne prihvata nikakav dijalog o tome.
Nije prihvatljivo bez ikakvih dokaza devalvirati odnos građanki i građana prema državi bilo čijim partijskim interesima.
Iznoseći tendenciozne i pristrasne komentare na račun građanki i građana Crne Gore koji koriste pravo okupljanja kako bi poručili da drže do nedjeljivosti i poštovanja svih ljudskih prava i zaštite nasljeđa, novinarka Vijesti je pokazala da joj nije stalo do njihovih razloga i argumentacije. Nepotrebnim i neosnovanim kvalifikovanjem i etiketiranjem njihova javna okupljanja ponižava i tretira manje važnim u odnosu na građane koji su se okupljali protekle godine, uz otvorenu podršku Srpske pravoslavne crkve i tadašnje opozicije.
Građane ne treba diskvalifikovati i zvati takozvanim patriotama posebno zato jer ne postoji trag o tome da je novinarka Vijesti ranije građane nazivala takozvanim litijašima, takozvanim vjernicima ili tzv. braniocima prave Crne Gore bez obzira na to koliko je bilo sumnje u javnosti na njihove istinske namjere.
Novinarka pristrasnost nastavlja tvrdeći da iza okupljanja stoji DPS koji učesnicima “vjerovatno pruža logistiku”. Pošla je i korak dalje i proglasila se sposobnom da brzo prepozna autentične članove DPS-a na različitim javnim okupljanjima. Tu vještinu, koja nije baš tipična za demokratske sisteme i ličnosti, nije pokazivala tokom trajanja litija na kojima je učešće tadašnjih opozicionih političkih partija bilo neskriveno i bučno.
Nikad nije govorila o obilježjima na tim okupljanjima niti koliko su “skrpljena” ili “izgužvana”, da li su iz “kućne arhive” ili su iz crkvenih i partijskih magacina ili su iz prodavnica. Umjesto da se fokusira na to da pravo na javno okupljanje imaju i oni sa kojima se ona intimno ne slaže, i posmatra ih iz zdrave prizme novinara (tema i razlog protesta), novinarka Vijesti delegitimiše sebe i odlučuje da diskredituje i obesmisli pravo na javno okupljanje.
Nezavisne i nepartijski angažovane građanke i novinarke:
Jadranka Rabrenović
Aida Petrović
Tijana Todorović
Aleksandra Radoman-Kovačević
Maja Miličković
Sanja Orlandić
Maja Bogojević