Vaterpolo

Vaterpolisti Jadrana doživjeli su prvi poraz u Regionalnoj Premijer ligi. U duelu drugog kola, od izabranika Vladimira Gojkovića bolji je bio Šabac, koji je pred svojim navijačima slavio rezultatom 6:5 (0:1, 3:3, 2:0, 1:1).

Novljani poraženi u Šapcu: Bez gola bili 13 minuta, na kraju nijesu mogli do peteraca Foto: PVK Jadran

Bila je to utakmica sa mnogo neiskorišćenih napada na obje strane, pri čemu naš viceprvak definitivno nije bio na nivou. Zapravo, u trećem i četvrtom kvartalu Novljani su bili čak 13 minuta bez gola.

Jako tvrdu igru pratili smo u uvodna dva kvartala, a na samom kraju, pogotkom Lazića, Jadran je stekao prednost - 3:4.

Novljani u trećoj četvrtini nijesu mogli do gola, što je omogućilo domaćem timu da, golovima našeg reprezentativca Mačića, te Koraća, preokrene (5:4).

Prvi trijumf ove sezone: Primorac bolji od Primorja
0
04.10.2024 19:17

Jadran je čak 13 minuta bio bez pogotka, a onda je konačno Sladović prekinuo taj niz i na semaforu je opet stajalo poravnanje - 5:5.

I taman kada je djelovalo da će pobjednik biti odlučen izvođenjem peteraca, pola minuta prije kraja, Repanović je pogodio mrežu Novljana i donio ekipi Šapca prvi ovosezonski trijumf u Premijer ligi.

Rezultati: Primorac - Primorje 12:11, Jug - Valis 16:7, Mladost - Crvena zvezda 12:8, Šabac - Jadran HN 6:5, Solaris - Radnički (u toku), Novi Beograd - Jadran Split (20:30).