"Smatramo da je od 18. marta, kad smo ovaj predlog uputili Skupštini i cjelokupnoj javnosti, prošlo dosta vremena, i da bi bilo profesionalno i korektno čuti objašnjenje zašto se naša incijativa ignoriše. Ovo je naročito značajno ako se ima u vidu da su inicijativu podržali klubovi koji pripadaju skupštinskoj većini i opoziciji, a koji zajedno broje 46 poslanika/ca", kazao je izvršni direktor CDT Dragan Kopirivica.
Inicijativu su neposredno nakon slanja podržali URA, SNP, DPS, Bošnjačka stranka, a nešto kasnije i SDP i SD.
"Zbog toga bi bilo posebno važno da se u susret izbornim i drugim procesima koji očekuju naše društvo, o stranim uticajima, bez obzira od koga oni dolazili, raspravlja u najznačajnijoj crnogorskoj instituciji a ne na ulici, mitinzima, medijima ili društvenim mrežama. Da se i na taj način, kroz tretiranje problema u okviru institucija, preduprijede moguće tenzije, ekstremizam i sukobi koji mogu biti izazvani i uplitanjima sa strane, a Parlament izgrađuje kao suštinski važno političko tijelo", dodao je Koprivica.
Zato je on posebno pozvao klubove koji su ih podržali da se energično založe da se taj prijedlog makar raspravi u Skupštini, "kako bismo mogli vidjeti ko zaista zastupa evropske načine rješavanja problema".