Obrt u Novom Mestu: 'Studenti' poraženi od Krke

Košarkaši SC Derbija doživjeli su treći ovosezonski poraz u ABA ligi. U duelu petog kola, od 'studenata' je u Novom Mestu bolja bila Krka, rezultatom 97:91 (15:22, 26:24, 26:20, 30:25).

Obrt u Novom Mestu: 'Studenti' poraženi od Krke Foto: ABA

Slovenci, koje sa klupe predvodi doskorašnji trener podgoričkog tima Dejan Jakara, do trijumfa su došli preokretom u nastavku, a prije svega skoncentrisanijim izdanjem u završnih pet minuta utakmice.

‘Studenti’ su od početka bili u vođstvu koje je u devetom minutu, nakon pogotka Nikolića, iznosilo devet poena razlike (13:22). U sljedećoj je četvrtini Krka sustigla zaostatak, no samo na kratko.

Uz trojku Nila, potom i pogodak Hadžibegovića, podgorički sastav je nastavak meča dočekao uz plus pet – 41:46.

U trećem kvartalu uslijedio je obrt. Krka je, predvođena Garsijom uspjela da preokrene i da u završnih 10 minuta igre uđe uz pola koša prednosti (67:66).

Pogotkom Cerkvenika dva i po minuta prije kraja, domaći su stigli do rekordnih 93:85 i činilo se da je sve gotovo. Ali, uzvratili su izabranici Petra Mijovića, Pogodio je Bogavac, pa Hadžibegović i u završnih 60 sekundi večerašnji su suparnici ušli uz rezultat 93:89.

Ništa u tim momentima nije išlo domaćima, pa su 'studenti' nastavili seriju - pogodio je Nil, niz gostiju iznosio je 0:6, a rezultat 93:91. Ipak, bilo je to sve - domaći su do kraja imali četiri slobodna bacanja, pogodili su svako i time stigli do druge ovosezonske pobjede.

Zoran Nikolić bio je najefikasniji u SC Derbiju sa 21 poenom, a 19 je dodao Erik Nil. Krku je do pobjede predvodio Mark Garsija (19).

Rezultati: Mornar - Borac Čačak 90:98, Krka - SC Derbi 97:91, FMP - Cibona 89:84, Igokea - Cedevita Olimpija 91:78, Zadar - Partizan 71:75, Dubai - Spartak 80:79, Split - Mega 90:80.

Sjutra: Budućnost Voli - Crvena zvezda (19:00).