Na samom otvaranju Hakatona organizovaće se radionica na kojoj će organizatori upoznati učesnike sa detaljima tehnologije koja se koristi. Stručnjaci će pomoći da se na pravi način ta tehnologija iskoristi, a od učesnika se očekuje da napišu svoju aplikaciju. Nakon 24 sata slijedi predstavljanje, gdje svi Hakatonci imaju po 5 minuta da prezentuju svoju demo aplikaciju i ubijede žiri da su najbolji. Najbolje očekuju nagrade.
Cilj «hakovanja» u ograničenom vremenskom periodu od 24 sata je da se kroz atmosferu druženja pronađu nova rješenja koristeći moderne tehnologije, kao i da se prenese znanje među programerima. Sama riječ hakaton (engleski - hackathon) je složenica od riječi „hacker“ koja u modernom žargonu predstavlja osobu sa naprednim znanjem računara i računarskih mreža, te riječi „marathon“ koja objašnjava 24 sata trajanja. Učesnici dobijaju od organizatora temu i tehnologiju, a očekuju se kreativna rješenja. Na Hakaton mogu da se prijave svi, i pojedinci i timovi.
O organizatorima:
Logate je tim ljudi posvećen izgradnji ozbiljnih softverskih proizvoda i rješenja, koji pomaže telekomunikacionim kompanijama, internet provajderima, bankama i maloprodajnim kompanijama da rade pametno, efikasno i bezbjedno.
Digitalizuj.Me je digitalna zajednica koja nastoji da pomogne građanima Crne Gore da razumiju i iskoriste uzbudljive nove šanse u digitalnom okruženju upotrebom društvenih medija i inovativnih poslovnih modela.