U srpskoj policiji tvrde da ne znaju o kojim novim djelima se radi, osim da je u pitanju - organizovani kriminal.
- Španska policija je od nas zatražila dodatne informacije i provjere u vezi s Bojovićem i njegovim saradnicima. Na tim provjerama se još radi i one će uskoro biti proslijeđene španskim kolegama. Španci, međutim, još drže u tajnosti to, za što konkretno sumnjiče Bojovića i koje se istrage protiv njega vode, ali kako je navedeno u njihovom dopisu, radi se o djelima u vezi sa organizovanim kriminalom - kaže za “Blic” izvor iz MUP Srbije.
On navodi da španska policija ispituje i Bojovićeve veze sa srpskim kriminalcima koji “posluju” na teritoriji ove države, ali i veze sa tamošnjim klanovima koji se bave krijumčarenjem kokaina.
- Ispituju se Bojovićeve veze, ali i veze i poslovi njegovih srpskih i crnogorskih saradnika u Španiji. On, ali i ostali pripadnici grupe u Španiji su živjeli luksuznim životom, godinama su bili u bjekstvu, a to je jedino moglo da bude finansirano novcem od droge - objašnjava izvor Blica.
Bojović je u februaru ove godine uhapšen u Valensiji, u kojoj se krio pod lažnim imenom. Osim njega, u akciji španske policije uhapšeni su i posljednji odbjegli pripadnik zemunskog klana Vladimir Milisavljević, zvani Vlada Budala, Siniša Petrić, zvani Zenica, koji je, prema saznanjima srpske policije, radio kao plaćeni ubica, i Bojovićev kum Vladimir Mijanović, zvani Zuba.
Odmah nakon hapšenja španska policija pokrenula je istragu o umiješanosti Bojovića u ubistvo Milana Jurišića, pripadnika zemunskog klana, koji se poslije akcije “Sablja” sa njim i ostalim bjeguncima krio u Madridu. Sudbinu Jurišića je 2010. objelodanio Sretko Kalinić nakon što je uhapšen u Zagrebu.
U iskazima hrvatskoj, a zatim po izručenju i srpskoj policiji, Kalinić je priznao da su on i Miloš Simović ubili Jurišića u stanu u Madridu, da su njegovo tijelo zatim isjekli, samljeli u mašini za mljevenje mesa i bacili u rijeku.
Mjesec dana poslije hapšenja Bojovića i saradnika španska policija je u rijeci Manzanares u Madridu našla ostatke ljudskih kostiju za koje se sumnja da su Jurišićevi.
Odluka do februara 2013.
Nove istrage španske policije u vezi s Bojovićem mogle bi da oduže njegovu ekstradiciju Srbiji. Po zakonu postupak ekstradicije može da traje godinu dana, znači do februara naredne godine, do kada špansko pravosuđe mora do donese odluku - ili da Bojovića izruče Srbiji ili da njihov sud protiv njega pokrene krivične postupke za djela počinjena u Španiji, objašnjava izvor “Blica”.