Kako navodi, nameću se dva potencijalna zaključka, ili smo pronašli novi rudokop, ili se radi o partijskom zapošljavanju.
"Da se radi o novom rudnom nalazištu, imali bi takvu informaciju od Geološkog zavoda. Pošto se radi o partijskom zapošljavanju, i urušavanju sistema, želim da javnosti ukažem na iznos potencijale štete na budžet Rudnika uglja Pljevla. Naime ako za reper uzmemo da je prosječna bruto plata novozaposlenih lica 850e, iznos bruto zarada za 393 novozaposlena, 12 mjeseci bi iznosio nešto preko 4 miliona eura, a za jedan mandat menadžmenta od 4 godine preko 16 mil EUR", navodi se u saopštenju.
Dodaje da se nameće realno pitanje, šta je sve država Crna Gora mogla uraditi za tih 16 miliona eura, umjesto zbrinavanja politički podobnih kadrova, i da li ovaj akt predstavlja dio političke kampanje pojedinih političkih subjekata.
"Da se radi o partijskom zapošljavanju govori i činjenica da su u RUPVu periodu od 01.04.2021.godine do početka juna 2022. godine zaposlili preko 150 lica na neodređeno, preko 60 lica na određeno, preko 200 po osnovu ugovora o djelu i oko 200 lica koja su ustupljena preko Agencije za ustupanje zaposlenih. Kao što se iz prilozenog može vidjeti, vrlo brzo može doći do dupliranja radne snage u odnosu na 2020. godinu.
Moramo u budućnosti raditi na otvaranju radnih mjesta u realnom sektoru, kako bi punjenje budžeta bilo adekvatno, a nezaposlenost padala. Pristup, da sve zaposlimo u državnom sektoru, je pogrešna, jako opasna i na kraju neodrživa", zaključuje Odžić.