- Hvala vam na vašem pitanju koje se tiče gospodina Stanka Subotića. Uvidom u pravni osnov na kojem deluje OLAF ne možemo da komentarišemo. Srdačan pozdrav", navodi se u odgovoru koji je dopisnik beogradskog dnevnika Politika iz Brisela dobio iz Evropske kancelarije za borbu protiv prevara (OLAF), nakon što je želio da provjeri tvrdnje Stanka Subotića Caneta iznijete u nedavnom razgovoru za podgoričku televiziju In da je tokom 2003. i 2004. godine sarađivao sa tom kancelarijom i da je bio njihov glavni svjedok u procesu koji se protiv krijumčara cigareta 2005. godine vodio pred američkim sudom.
Subotić je u istom intervjuu naveo i da je bio predmet istrage OLAFA-a, koja je dokazala da je žrtva krijumčara, a ne krivac.
Beogradski dnevnik je u središtu OLAFA dobio usmeno obavještenje da se radi o ''vrlo osjetljivom pitanju''.
Pažljivim pregledom internet baze dokumenata i izvještaja OLAF-a koji pokrivaju period koji je pomenuo Subotić nismo naišli na njegovo ime niti na bilo koji spis koji bi mogao da ukaže na njegovu vezu sa OLAF-om. Prema nezvaničnom tumačenju upućenih u rad OLAF-a, saznali smo da ova kancelarija nema praksu da o licima i predmetima koji nisu obuhvaćeni zvaničnim izvještajima daje bilo kakve informacije, navodi Politika.
Crnogorske veze : Podgorički dnevnik ''Dan'' osporio je Subotićeve tvrdnje da je bio ključni svjedok te organizacije protiv švercera cigareta.
Dnevnik je pozivajući se na dokument OLAFA iz 2003. godine naveo da je ta institucija 30. aprila pred nadležnim sudom u Bariju predstavila dokaze protiv tkz. crnogorske veze odnosno više desetina švajcarskih i italijanskih državljanja.
List tvrdi pozivajući se na italijansko tužilaštvo da su ta lica radili sa Subotićem koji je prema navodima tužilaštva prao novac za njih.
Podgorički dnevnik navodi da je saopštenje OLAFA-a dokaz kojim se demantuju Subotićeve tvrdnje.