- Opština Kotor je najtransparentnija crnogorska opština i taj status želimo da zadržimo. Lokalna uprava mora biti servis građana, a građani treba da budu informisani o svemu što se u lokalnoj upravi radi, naglasila je predsjednica Ćatović, podsjećajući da u Kotoru ima 89 funkcionera čija je obaveza da transparentno prikažu podatke o porijeklu imovine.
Slobodan Leković je ukazao na kvalitetnu saradnju Opštine Kotor i Komisije za spriječavanje sukoba interesa Crne Gore, još od 2005. godine, odnosno formiranja te institucije. On je istakao da Evropska komisija sve više pažnje poklanja sukobu interesa, te da ćemo ubuduće biti pod budnom pažnjom evropskih unstutucija.
- Konflikt interesa se mora spriječiti i na državnom i na lokalnom nivou, te je u tom smislu posebno značajan iskorak Opštine Kotor, kao prve crnogorske opštine koja je potpisala memorandum o saradnji sa Komisijom za spriječavanje sukoba interesa, naglasio je Leković.
On je kazao da u Crnoj Gori ima 3.500 funkcionera, te da je spriječavanje konflikta interesa značajna karika u lancu borbe protiv korupcije i organizovanog kriminala.
Podaci o imovnom stanju lokalnih funkcionera biće prezentirani i na sajtu Opštine Kotor, a uskoro se očekuje da podaci sa sajta Komisije budu umreženi sa podacima Poreske uprave, katastra i Uprave za spriječavanje pranja novca.
Potpisivanju Memoranduma prisustvovao je i glavni administrator Opštine Kotor Đorđije Vukčević.