Posljednje, treće veče manifestacije počeće promocijom knjige "101 sevdalinka" prof. dr Muniba Maglajlića sa Univerziteta u Sarajevu, a zatim će, kao i prethodnih večeri, na gradskom trgu nastupiti bjelopoljski "Limski biseri", orkestar "Belo Romlje" iz Novog Sada, podgorički "Zvuci sa Ribnice", muzički trio iz Ankare, KUD "Varteks" iz Varaždina i orkestar "Sremske zore" iz Novog Sada.
Na festivalu ove godine učestvuje 17 ansambala i troje solista iz osam zemalja, koji su u Bijelo Polje privukli veliki broj ljubitelja zvuka tambure.
Kako je podsjetio Tufik Bojadžić, direktor bjelopoljskog Centra za kulturu "Vojislav Bulatović - Strunjo", u proteklih sedam godina u Bijelom Polju nastupilo 127 ansambala, pa je festival danas spada među najbolje u regionu.
Direktor Festivala Mićo Miranović je rekao da "niko od hiljadu učesnika iz Bijelog Polja nije otišao nezadovoljan".
- Svi koji su boravili u gradu na Limu, postali su njegov ambasadori i rado žele da ponovo dođu. Bijelo Polje je otvorilo i srce, i dušu, svim tamburašima - dodao je Miranović i istakao da je jedan od zadataka festivala stvaranje omladinskih tamburaških orkestara, sa željom da očuvaju i afirmišu muzičko nasljeđe, ali i da ga promovišu kao turistički potencijal Crne Gore.
Osmi festival otvoren je izložbom slika tamburaških orkestara u galeriji Centra za kulturu. Nakon toga, kao i svake večeri, na gradskom trgu su nastupili Omladinski tamburaški orkestar Crne Gore, "Bjelopoljski tamburaši", orkestar "Zlatne strune" iz Bosne i Hercegovine, "Prijepoljski tamburaši" i "Pljevaljski tamburaši", dok je veče završeno nastupom Merime Njegomir. Sinoć, druge večeri festivala, nastupili su "Muzički signali" iz Bijelog Polja, mađarski "Tamburaši iz Batmonoštora", "Plavski tamburaši", Orkestar mandolina "Petrič" iz Bugarske, orkestar "Kratovčani" iz Makedonije, kao i jedan od najpoznatijih kulturno-umjetničkih društava u regionu - "Lola" iz Beograda. Veče je svojim nastupom zatvorio Zoran Kalezić.