Mreža novinarki, kako je saopšteno, radiće na osnaživanju i pružanju pomoći i podrške novinarkama koje su često žrtve govora mržnje, mizoginije, seksizma, prijetnji i nasilja, boriće se protiv rodno zasnovanog nasilja i unapredjivati medijsko izvještavanje o tome.
Zalagaće se za veću bezbjednost i bolji položaj novinarki na radu i u vezi sa radom, za više žena na rukovodećim mjestima, za rodno senzitivne medijske sadržaje i podsticati primjenu rodnih politika u medijskim organizacijama.
Mreža će raditi i na edukaciji, podizanju kapaciteta za rodno senzibilisano izvještavanje o svim temama, kao i na promociji politika tolerancije, dijaloga, inkluzivnosti i ravnopravno uključivanje žena u sve sfere društva.
"Podrška, solidarnost, saradnja i umrežavanje sa svima koji se zalažu za rodnu ravnopravnost ne samo u Crnoj Gori već i šire, glavna su opredjeljenja članica Mreže novinarki.
Budući da mediji utiču na formiranje javnog mnjenja i da imaju aktivnu ulogu u stvaranju društva jednakosti, Mreža novinarki doprinijeće rodnoj senzibilisanosti svih kolega i koleginica, ali i cjelokupne javnosti o ljudskim pravima žena i izgradnji boljeg i pravednijeg društva", zaključuju iz Mreže novinarki Crne Gore.