Toliki je, naime, broj uspješno realizovanih misija spašavanja posada podmornica od početka prošlog vijeka do danas.
Škotska, 1917.
Prva uspješna potraga dogodila se tokom Prvog svjetskog rata 1917. godine i to u Škotskoj tokom obuke budućih mornara.
Podmornica u jezeru Gar loh naglo je pala na dno, a ispostavilo se kako četiri ventilatora u njenom motoru nijesu bila ispravno zatvorena - što je dovelo do poplave.
Spasioci su se zaputili ka dnu i uz velike napore uspjeli su da vrate podmornicu na površinu. Spašeno je 48 članova posade, dok njih 32 nije preživjelo.
Nju Hempšir, 1939.
Kod Nju Hempšira u SAD 1939. godine podmornica USS Skalus prevozila je 56 mornara koji su bili na obuci. No, u jednom momentu, u mašinskoj je prostoriji otkazao ventil i uslijedila je poplava. Podmornica je počela nekontrolisano da tone, a osim poplave dodatni problem predstavljalo je curenje hlora.
Članovi posade Morzeovom azbukom komunicirali su sa spasiocima i uspjeli su poslati lokaciju na kojoj se nalaze. Zahvaljujući tome, spašeno je 30 mornara, no 26 nije preživjelo.
Atlantik, 1973.
U Atlantskom okeanu je 1973. godine obavljena akcija spašavanja dvojice ljudi na kanadskoj podmornici "Pisces III", koji su bili angažovani na postavljanju transatlantskih telefonskih kablova.
Podmornica je u jednom momentu doživjela havariju, te je pala na dubinu od gotovo 500 metara. Sama akcija predstavljala je nevjerovatnu trku sa vremenom - dva radnika na kraju su, nakon dvodnevnih napora, uspješno izvučena i to u momentu kada im je ostalo još svega 12 minuta kiseonika.
Kamčatka, 2005.
Ruska podmornica AS-28 zaplela se 2005. godine u ribarske mreže nedaleko od obala Kamčatke. U podmornici je bilo sedam članova posade, koji su prolazili kroz mornarsku obuku.
Pošto početni pokušaji spašavanja nijesu uspjeli, Rusija je pozvala međunarodnu podršku. Na kraju su podmornicu spasili britanski i američki timovi, i to tako što su je izvukli na površinu u momentu kada je članovima posade bilo preostalo od četiri do šest sati kiseonika.