• Savremena karijatida
  • Ostalo

Naši klubovi za vikend će odigrati mečeve četvrtog kola ABA lige

Partizan u “Morači”, ‘plavi’ u Zadru, pretežak posao za Barane

Nova, četvrta runda ABA lige počela je preksinoćnjim duelom Cibone i Krke (74:81), a crnogorske klubove pratićemo u predstojeća dva dana.

Partizan u “Morači”, ‘plavi’ u Zadru, pretežak posao za Barane Foto: ABA

Najprije će sjutra u “Morači” SC Derbi u popodnevnom terminu ugostiti ekipu Partizana.

‘Studenti’ su do sada ostvarili dvije pobjede i poraz, a sjutra će pokušati da iznenade ‘crno-bijele’ koji imaju maksimalan učinak. Prošle sezone, podgorički sastav uspijevao je da iznenadi izabranike Željka Obradovića, kojima ipak pripada uloga favorita pred sjutrašnji duel.

Sjutra veče će na parket i drugi podgorički klub.

Nakon veoma bitne pobjede na gostovanju Trentu u Eurokupu, Budućnost Voli će gostovati Zadru. Istina je kako hrvatski sastav, u kojem ove sezone pratimo i Vladimira Mihailovića, zaslužuje izuzetan respekt, no čini se kako ‘plavi’ imaju lijepu priliku da nastave seriju pobjeda u ABA ligi.

U nedjelju u podne pratićemo i Mornar, koji će gostovati Megi.

Sastav Mihaila Pavićevića prošle je sedmice odigrao odličnih 25 minuta protiv Cedevita Olimpije, no onda im se igra potpuno raspala. Žele li do iznenađenja u Beogradu, a time i do prve ovosezonske pobjede, moraće dati maksimum tokom svih 40 minuta. Treba imati u vidu da je Mega do sada upisala sva tri trijumfa – prošle sedmice to su učinili u Dubaiju.

Raspored:

Sjutra: Cedevita Olimpija – Split (16:00), SC Derbi – Partizan (16:00), Crvena zvezda – Igokea (18:30), Zadar – Budućnost Voli (20:00).

Nedjelja: Mega – Mornar (12:00), Borac Čačak – Dubai (19:00).

Ponedjeljak: Spartak – FMP (18:30).

Ranije: Cibona – Krka 74:81.