Tako je odlučila Vlada na nedavno održanoj sjednici, kada su takođe obrazovane radne grupe za poglavlja 7 – Pravo intelektualne svojine, 12 – Bezbjednost hrane, veterinarstvo i fitosanitarni nadzor, i 20 – Preduzetništvo i industrijska politika.
Radnu grupu za Poglavlje 3 takođe čine predstavnici ministarstava ekonomije, vanjskih poslova i evropskih integracija, finansija, prosvjete i sporta, informacionog društva i telekomunikacija, zdravlja, saobraćaja i pomorstva, kao i predstavnici određenog broja nevladinih organizacija i udruženja.
- Zadatak radne grupe je učestvovanje u analitičkom pregledu i ocjeni usklađenosti crnogorskog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, kao i u izradi prijedloga pregovaračkih pozicija. Nakon formalnog otvaranja pregovora slijedi faza analitičkog pregleda i ocjene usklađenosti nacionalnog zakonodavstva Crne Gore sa pravnim poretkom Evropske unije, poznatija kao screening. Osnovni cilj skrininga je da se u svakom poglavlju pregovora utvrde postojeće razlike između zakonodavstva države kandidata i acquisa Evropske unije, a od države kandidata se očekuje da pokaže da li će moći u cijelosti prihvatiti acquis i njegovu implementaciju u pojedinom poglavlju pregovora i da li će moći na vrijeme uskladiti eventualno uočene razlike u svom i evropskom zakonodavstvu – saopštio je Radovanović.
Skrining sastanak za Poglavlje 3 održaće se 23. i 24. oktobra u Briselu.