Prvo kolo Lige šampiona

"Petarda" Seltika protiv Slovana, Borusija u finišu slomila Briž

Fudbaleri Seltika na najbolji mogući način započeli su takmičenje u novom formatu Lige šampiona.

"Petarda" Seltika protiv Slovana, Borusija u finišu slomila Briž Foto: Profimedia

Rival Seltiku bio je Slovan iz Bratislave kome je ovo bila debitantska utakmica u Ligi šampiona. Seltik je iskoristio prednost domaćeg terena i pobijedio rezultatom 5:1.

Po svim parametrima je Seltik bio bolji od svog protivnika, a do prvog gola smo morali da čekamo samo 17 minuta, jer je Skejls tada načeo mrežu ekipe Slovana.

Sa tim rezultatom je bilo okončano prvo poluvrijeme, da bi na startu drugog dijela meča Seltik udvostručio svoju prednost preko Furuhašija.

Od tad je Seltik dodao gas i poslije svega devet minuta fudbala došao i do trećeg gola kada je Engles sa bijele tačke postavio novi najubedljiji rezultat na meču.

Deluje da je od tog trenutka bila jasno da će Seltik odnijeti tri boda sa ovog meča. Mada se tim iz Slovačke nije predavao, prelijep gol je u 60. minutu postigao Kevin Vimer.

Ali deset minuta kasnije je Daezu Maeda vratio tri gola prednosti za Seltik i tako je odneo svaku mogućnost da se Slovan vrati u meč.

Ni tu nije bio kraj, jer je Engels postigao i drugi gol na meču, i tako je priredio neprijatan uvod u Ligu šampiona ekipi Slovana.

Seltik u narednom meču gostuje Dortmundu, a Slovan će svoj prvi istorijski meč na domaćem terenu u Ligi šampiona igrati protiv Mančester sitija.

Svoje takmičenje u Ligi šampiona je započeo i aktuelni vicešampion Evrope ekipa Borusije Dortmund na malo teži način stigla do tri boda na veoma nezgodnom terenu.

Mučili su se fudbaleri Borusije Dortmund gotovo cijelu utakmicu na stadionu Jan Brejdel u Briselu, gdje im je rival bila ekipa Klub Briža, ali su na kraju slavili rezultatom 3:0.

Poslije prvog poluvremena, gdje smo gledali šanse na obje strane, mada je bolje imala ekipa Nurija Šahina, ali golova ipak nije bilo.

Imala je svoje šanse i ekipe Briža koji su mogli da se proslave i tako dođu do velike pobjede na startu takmičenja u novom formatu Lige šampiona.

I tako je bilo sve do 76. minuta kada je Bajno Gitens doveo svoj tim do vođstva, a samo deset minuta kasnije isti igrač je ponovo pogodio i tako je doveo Dortmund do prva tri boda u Ligi šampiona.

Potvrdio je Dortmund pobedu u nadoknadi vremena preko Serhu Girasija koji je sa bele tačke bio precizan.

Dortmund će u sledećem kolu dočekati Seltik, a Briž će gostovati Šturmu u Gracu.