Ujutro 30. juna prošle godine pozvao ga je administrativni službenik njegove kompanije, koji je želio da zna na šta je potrošio 520 miliona dolara kompanijskog novca i zbog čega je u gluvo doba noći, preko laptopa iz svoje kuće, kupio sedam miliona barela sirove nafte.
Tačni detalji ovog bizarnog incidenta doznaju se tek sada, poslije istrage Službe za finansijsku kontrolu.
Do 10 sati sledećeg jutra ispostavilo se da je Perkins ovom kupovinom na svoju ruku, izvršenom u stanju svijesti potpuno pomračene alkoholom, podigao svjetsku cenu nafte na najviši nivo tokom proteklih osam mjeseci.
Oko dva sata ujutru cijene su u roku od pola sata skočile za dolar i po po barelu, a obim trgovine naftnim obveznicama je desetostruko porastao, što inače mogu da izazovu samo događaji od geopolitičkog značaja.
Do trenutka kada je PVM uvidio da je kupovina bila neovlašćena i brzo počeo da se koriguje, već se nagomilao gubitak u iznosu ukupnog godišnjeg prihoda kompanije.
Ubrzo je saopšteno da je Perkins otpušten. U istrazi je sve odmah priznao i pristao je da sarađuje, tvrdeći da se događaja od kobne noći sjeća tek djelimično i da su njegovi postupci predstavljali posledicu teškog pijanstva.
Utvrđeno je da je Perkins tokom vikenda igrao golf sa kolegama iz kompanije i mnogo popio, ali narednog dana se vratio na posao. Tu je najprije počeo da trguje naftom u klijentovo ime, ali ubrzo je uslijedilo nekoliko kupovina kompanijskim novcem. Posle popodnevne pauze, u trgovinu se preko svog laptopa ponovo uključio tokom noći, trešten pijan. U kratkom roku je, svaki put nudeći sve više, uzurpirao 96 odsto svetske trgovine nafte u tom trenutku, izazvao pometnju na svetskom tržištu i "nabio" cijenu.