Rukomet

Rumunke opravdale ulogu favorita

Rukometašice Budućnosti porazom su otvorile nastup u novoj sezoni Lige šampiona. U duelu prvog kola grupe "B", 'plave' su u Bukureštu poražene od Rapida, rezultatom 32:27 (15:15).

'Plave' krenule porazom: Budućnost se odlično držala u prvom dijelu, ali je Rapid bio nezaustavljiv u nastavku Foto: ŽRKB

Izvrsno su izabranice Bojane Popović odigrale u prvom poluvremenu, ali su Rumunke bile nezaustavljive u nastavku, u kojem smo u njihovom dresu ispratili i Milenu Raičević.

U uvodnom dijelu susreta, Rapid je izlazio na plus dva (5:3), ali su ‘plave’ odgovorile izvrsno – vidjeli smo tri uzastopna gola Despotović, Vukčević i Bulatović, te je u 11. minutu bilo 5:6.

Predvođena Jelenom Despotović, Budućnost je nastavila sa odličnim izdanjem u prvom dijelu. Na drugoj strani su nezaustavljive bile Janjušević i upravo bivša prvotimka ‘plavih’ Kujate, no pri odlasku na odmor Rapid nije bio u plusu – 15:15.

Nošene velikom podrškom, Rumunke su u nastavku krenule žešće, na parketu se pojavila i Milena Raičević, te je nakon 15 minuta igre – upravo golom naše rukometašice – domaći sastav stigao do šest golova viška (24:18) i tada je već izgledalo kako je pitanje pobjednika riješeno.

Nijesu se naše prvakinje predavale, u jednom su momentu prišle na minus četiri, ali dalje nijesu mogle - sastav iz Bukurešta mirno je priveo duel kraju i upisao prva dva boda.

U našem sastavu je Pavićević bila najefikasnija sa sedam golova, dok je Despotović dala šest. Sakura Kametani imala je sedam odbrana, a Armel Atingre tri.

Janjušević je predvodila Rapid sa šest pogodaka, a Raičević je postigla četiri.

Podgoričanke će u drugom kolu za sedam dana igrati pred svojim navijačima, i to protiv Bresta.

Rezultati:

Grupa “B”: Rapid – Budućnost, Đer – Esbjerg 28:26, Brest – Vajpers 30:27, Odenze – Ludvigsburg (u toku).

Grupa “A”: Ferencvaroš – Nikobing 31:22, Glorija Bistrica – ĆSM Bukurešt 30:27, Podravka – Krim 23:24, Storhamar – Mec 29:29.