Nakon Partizana, u nizu Igokee i Podgoričani

Nakon Partizana, u nizu košarkaša Igokee je i Budućnost Voli. 'Plavi' su večeras, u duelu osmog kola, poraženi u Laktašima, rezultatom 88:74 (24:17, 22:18, 22:17, 20:22).

'Plavi' nijesu ni zaprijetili: Loše izdanje i poraz Budućnost Volija u Laktašima Foto: ABA

Bila je to više nego skromna partija Podgoričana, koji ni u jednom momentu nijesu imali niti pola koša prednosti, te je na kraju trijumf Igokee sasvim zaslužen. Sastav iz Bosne i Hercegovine tako se sada izjednačio po učinku sa igračima Budućnost Volija.

Nikola Tanasković predvodio je Igokeu sa 24 poena, dok su na drugoj strani najefikasniji bili Flečer Megi i Kolbi Ros sa po 14.

Igokea je silovito ušla u meč, koji je otvoren uz dvije rane trojke Edina Atića i seriju 8:0. Nikako ‘plavi’ nijesu uspijevali da odgovore domaćinu, koji je već nakon sedam minuta igre, uz pogodak Tanaskovića, bio na plus 12 (20:8). No, u finišu su se Podgoričani donekle trgli, pa su koševima Makundua i Mihailovića prvi kvartal priveli uz nešto podnošljiviji zaostatak – 24:17.

Gotovo preslikan odnos snaga pratili smo i u ostatku prvog poluvremena, s tim što je bosansko-hercegovački sastav izlazio i na 13 poena prednosti. Igrači Budućnost Volija su nakon 20 minuta igre bili u dvocifreenom zaostatku (46:35) i čekala se njihova reakcija u nastavku.

Ta je reakcija, međutim, bila kratkog daha. Nedugo pošto je drugo poluvrijeme počelo, gosti su pogotkom Rajta prišli na minus šest (50:44), ali to je bilo sve. Igokea je nastavila sa izvrsnim izdanjem i u završnu četvrtinu je ušla uz najveću prednost do tada – 68:52. U posljednjem kvartalu, domaći su stizali i do 20 poena razlike, ali su Podgoričani imali vremena da do kraja ublaže poraz.

Sve u svemu, bio je to meč u kojem su do izražaja došle brojne mane crnogorskog prvaka, koji bi što prije trebalo da zaboravi večerašnje izdanje.

Rezultati: Igokea – Budućnost Voli 88:74, Split – Zadar 75:82, SC Derbi – Cibona 93:101.

Večeras: Borac Čačak – FMP (19:00).

Sjutra: Mega – Krka (12:00), Cedevita Olimpija – Partizan (17:30).

Preksjutra: Crvena zvezda – Mornar (20:00).

Tabela: Crvena zvezda 6-1, Budućnost 6-2, Igokea 6-2, Partizan 5-2, Mega 4-3, Zadar 4-4, SC Derbi 4-4, Borac Čačak 3-4, FMP 3-4, Cibona 3-5, Krka 1-6, Mornar 1-6, Split 1-7.