Iako su Podgoričani na odmor otišli uz plus 18, dramatična završnica nije izostala

Košarkaši Budućnost Volija stigli su večeras do druge pobjede u Eurokupu. U susretu četvrtog kola, izabranici Andreja Žakelja u "Morači" su bili bolji od Trefl Sopota, rezultatom 92:83 (29:20, 19:10, 15:22, 29:31).

'Plavi' uhvatili priključak za vodećima: U "Morači" srušen Trefl Sopot, ali nije bilo lako Foto: Eurocup

Tako je Budućnost Voli sada u nizu od četiri uzastopne pobjede, računajući i one u ABA ligi. No, što jednako raduje, pogled na tabelu grupe "A" sada djeluje znatno prijatnije za pristalice 'plavih' - Budućnost Voli uhvatila je priključak za vodećim kvartetom, u odnosu na koji ima pobjedu manje.

Što se tiče večerašnjeg duela, 'plavi' suzasluženo slavili, pri čemu su naspram sebe imali neugodnog suparnika, koji je u drugom poluvremenu pružio odličnu partiju. Dvadeset sekundi prije kraja, gosti su prišli na minus pet, tako da u samom finišu nije izostala ni drama. Međutim, nijesu igrači Budućnost Volija dopustili večeras bilo kakvo iznenađenje.

Kenan Kamenjaš predvodio je Podgoričane sa 18 poena, dok je Flečer Megi dodao 17, uz tri trojke. Sulajmon je utakmicu okončao sa 14 poena. Kod Poljaka je maestralan bio Jaroslav Ziskovski - postigao je čak 33 poena, ubacivši i pet trojki.

Podgoričani su odlično ušli u meč i od samog početka bili su u vođstvu. Nakon osam minuta igre, trojkom Sulajmona, 'plavi' su prvi put stigli do dvocifrene prednosti (27:17).

Nastavili su izabranici Andreja Žakelja u istom tempu i u drugom kvartalu, Kamenjaš je predvodio igru 'plavih', koji su sredinom tog perioda bili na plus 17 - 42:25. Nijesu Podgoričani do odlaska na odmor dozvolili da njihovi suparnici smanje vođstvo, te su drugi dio dočekali sa prednošću 48:30.

Djelovalo je u trećoj četvrtini kako će domaći sastav dodatno uvećati plus, ali nijesu ni igrači Sopota posustajali. Usamom finišu je Mekinli Rajt sa penala pogodio za 63:47, no uslijedila je na drugoj strani mini serija Vedersa, pa je uoči završnih 10 minuta na semaforu bilo 63:52.

Nastavili su poljski košarkaši da pritiskaju i uskoro su, prvi put u drugom poluvremenu, uz dva uzastopna pogotka Ziskovskog, bili u jednocifrenom minusu - 65:56. Odgovorili su na to Podgoričani, vidjeli smo koševe Tanaskovića, Sulajmona i Megija i pet minuta prije kraja bilo je 77:63.

U posljednjem minutu, poljski je sastav prišao na 86:81. Do kraja je ostalo još 20 sekundi, a domaći su sve riješili u sljedećem napadu - Ferel je pogodio iz prvog slobodnog bacanja, iz drugog je promašio, a lopta je došla do Kamenjaša, koji je pogodio za 89:81.