Barani prepustili Jezeru posljednju poziciju

Jedinstvo i Mornar slavili, remi u derbiju dana u Tuzima, u Beranama bez golova

Nepotpuno 10. kolo Meridianbet Prve CFL donijelo je pobjede Jedinstva i Mornara i remije u Tuzima i u Beranama.

Jedinstvo i Mornar slavili, remi u derbiju dana u Tuzima, u Beranama bez golova Foto: FSCG

Dečić i Sutjeska odigrali su bez golova. Jedinstvo je pred svojim navijačima bilo bolje od Arsenala (3:2), Mornar je nakon preokreta slavio na gostovanju Otrantu (1:2), a Jezero i Bokelj odigrali su 0:0.

Bez golova u derbiju dana

U derbiju dana, Dečić i Sutjeska podijelili su bodove u Tuzima, uz rezultat 0:0.

Sutjeska je bolje ušla u meč, imala je inicijativu i nekoliko šansi, među kojima je najopasniji šut uputio Miranović. Tuzani su se probudili tek u finišu poluvremena, a Stijepović je u 37. minutu pogodio prečku gola gostiju, dva minuta kasnije Tomašević je pokušao ‘makazicama’, a defanzivci Sutjeske su odbili loptu sa gol linije.

I nastavak je počeo kolosalnim prilikama gostiju, ali nakon toga je ritam igre opao i kako je vrijeme odlicalo - tako je bilo sve manje pokušaja pred oba gola. Na kraju, čini se kako bodom zadovoljniji mogu biti igrači Dečića.

Bjelopoljci preokrenuli, Tivćani sa desetoricom nijesu mogli do boda

Fudbaleri Jedinstva su nakon velike borbe i preokreta u prvom dijelu trijumfovali nad Arsenalom - 3:2 (3:1).

Tivćani su poveli golom Manojlovića iz penala u šestom minutu. Arbitar Bešović, inače, najstrožu kaznu dosudio je zbog igre rukom, na šta je burno reagovala i domaća ekipa i publika. Jedanaest minuta kasnije, Jedinstvo je poravnalo – nakon dobrog centaršuta, u suparničkom šesnaestercu odlično se snašao Juković.

Potpuni preokret uslijedio je u 27. minutu – nakon pritiska na polovini Arsenala, te greške njihove odbrane, Žarko Korać je šutnuo iskosa, pravo u mrežu. U 43. minutu već je bilo 3:1. Manojlović je izgubio loptu kod šesnaesterca – zapravo, bolje je reći da mu je ‘ukrao’ Čepić, koji se potom rutinski upisao u strijelce.

U 65. minutu, gosti su ostali sa desetoricom – zbog prigovora je isključen Montenegro. U 80. minutu, Arsenal je uspio da smanji, pogotkom Kordića. Tivćani su prijetili u završnici, ali nijesu mogli do boda.

Mornar srušio komšije obrtom u završnici

Otrant je u Podgorici bio nadomak pobjede nad Mornarom, a na kraju je poražen, rezultatom 1:2 (1:0).

Ulcinjani su do vođstva stigli u 11. minutu. Nakon loše reakcije suparničkih defanzivaca, Pavličića je savladao Valentin Rudović. Bilo je u ostatku prvog dijela još nekoliko prilika, ali novi golovi su izostali.

Na početku drugog dijela opasniji su bili domaći, a poslije toga smo vidjeli nekoliko pokušaja Barana. I kada je djelovalo da je Otrant blizu pobjede, igrači Mornara dali su dva gola. Najprije je u 84. minutu poravnao Vujačić.

A onda, u 86. minutu, uslijedio je potpuni preokret. Nakon odbitka, lopta je došla do Kaluđerovića, koji je sa 20 metara izvrsno šutnuo i pogodio mrežu. Bio je to i konačan rezultat.

Podjela bodova u Beranama

U ne baš kvalitetnoj fudbalskoj predstavi u Beranama, Jezero i Bokelj su podijelili bodove, uz rezultat 0:0.

Ako je u prvom dijelu u Beranama i bilo nekoliko šansi, u drugom smo gledali jako monotonu, gotovo dosadnu predstavu.

Kotorani su doduše lakše stizali do suparničkog šesnaesterca, ali nije im to dalo mnogo rezultata. Tako je bilo sve do 75. minuta, kada je Poček odlično pokušao, ali je lopta pogodila prečku. U ostatku meča, Kotorani su bili nešto konkretniji, ali je ostalo 0:0.

Jedinstvo – Arsenal 3:2 (3:1)

(0:1 – Manojlović 6’ (11m), 1:1 – Juković 17’, 2:1 – Korać 27’, 3:1 – Čepić 43’, 3:2 - Kordić 80')

Otrant – Mornar 1:2 (1:0)

(1:0 – V. Rudović 11’, 1:1 - Vujačić 84', 1:2 - Kaluđerović 86')

Jezero – Bokelj 0:0

Dečić – Sutjeska 0:0