Ronaldo postigao 900. gol u karijeri

Novo izdanje Lige nacija počelo je večeras, i to utakmicama na devet terena širom Evrope

Počela Liga nacija: Srbija odoljela prvaku Evrope, poraz Hrvatske u Portugalu, Poljaci u 99. minutu do pobjede Foto: Starsport

Portugal je u grupi "A1" bio bolji od Hrvatske, rezultatom 2:1 (2:1). Pritom, Kristijano Ronaldo večeras je na Lušu postigao 900. gol u karijeri. Pored njega, Livakovića je matirao i Dalo, koji je nakon toga postigao i - autogol.

U toj je grupi još zanimljivije bilo na Hempden parku - Poljska je tamo, pogocima Levandovskog i Šimanskog vodila 0:2, a na kraju je bilo 2:3 (0:2). Gilmor i Mektomini su se u nastavku upisali u strijelce za domaće i djelovalo je da će sve biti okončano podjelom bodova. No, tri boda Poljskoj donio je Zalevski, golom iz penala u devetom minutu nadoknade.

Prosinečki saopštio ko će početi u Rejkjaviku: Jovetić na klupi, krećemo sa jednim špicem
1
Prosinečki saopštio ko će početi u Rejkjaviku: Jovetić…
05.09.2024 21:19

U grupi "A2", Srbija je na polupraznom stadionu "Rajko Mitić" zaustavila evropskog prvaka, Španiju - 0:0.

Pritom, gledaoci u Beogradu su na startu susreta izviždali selektora Dragana Stojkovića. No, njegovi su izabranici večeras izborili odličan rezultat.

Istorijska noć: San Marino je ostvario prvu pobjedu u takmičarskim mečevima u istoriji
0
Istorijska noć: San Marino je ostvario prvu pobjedu…
05.09.2024 22:53

Podsjetimo, Crna Gora će sjutra veče otvoriti nastup u novom izdanju Lige nacija. U uvodnom kolu lige B, 'hrabri sokoli' gostovaće Islandu, sa početkom u 20:45 časova.

Grupa "A1": Portugal - Hrvatska 2:1, Škotska - Poljska 2:3.

Grupa "A2": Srbija - Španija 0:0, Danska - Švajcarska 2:0.

Grupa "C1": Azerbejdžan - Švedska 1:3, Estonija - Slovačka 0:1.

Grupa "C3": Bjelorusija - Bugarska 0:0, Sjeverna Irska - Luksemburg 2:0.

Grupa "D1": San Marino - Lihtenštajn 1:0.