PARIZ 2024

Dva dana prije svečanog otvaranja, počele su Olimpijske igre u Parizu, i to uvodnim mečevima fudbalskog turnira.

Počele OI: Maroko ipak slavio nakon nevjerovatnih dešavanja u Sent Etjenu, Španiji tri boda na startu Foto: Reuters

Na otvaranju grupe "B", Maroko je u Sent Etjenu trijumfovao protiv Argentine, i to nakon nestvarnih scena. Na kraju je bilo 2:1 (1:0).

Doduše, meč je prvo završen rezultatom 2:2, i to pošto je Argentina postigla gol u 106. minutu. Potom je uslijedio neslavan kraj. Jer, više desetina navijača Maroka uletjelo je u teren, prethodno su ubacivali i pirotehniku, pa su igrači otišli u svlačionice i - više se nijesu vraćali.

No, gotovo dva sata po završetku, arbitar je odlučio da vrati igrače na teren. Tada je odgledao gol koji je postigao Medina i odlučio da ga poništi zbog ofsajda.

Nevjerovatno: Sudija vratio igrače na teren nakon dva sata pa poništio gol Argentincima
0
Nevjerovatno: Sudija vratio igrače na teren nakon dva sata…
24.07.2024 19:46

Što se same utakmice tiče, afrička selekcija povela je u nadoknadi prvog dijela nakon izuzetne akcije, na čijem je kraju Hakimi poslao loptu ka Rahimiju, a on savladao Ruljija. Marokanci su vođstvo udvostručili u 51. minutu – ponovo je pogodio Rahimi, ovog puta iz jedanaesterca.

Argentina je smanjila zaostatak u 68. minutu – nakon asistencije Solera, pogodio je Đulijano Simeone. Nadoknada u Sent Etjenu trajala je čak 16 minuta. I upravo u posljednjem minutu, gotovo iz očajničkog pokušaja, 'gaučosi' su golom Medine poravnali. Ali, dva sata kasnije ispalo je kako taj pogodak ne važi.

U grupi "C", Španija je na Parku prinčeva, teže nego što se očekivalo, slavila nad Uzbekistanom - 2:1 (1:1).

‘Furija’ je povela u 29. minutu golom Pubila, ali su Uzbekistanci poravnali u nadoknadi prvog poluvremena – iz penala je bio precizan Šomurodov.

U 59. minutu, golman Uzbekistana Nematov odbranio je penal Serhiju Gomezu. No, samo tri minuta kasnije, Gomez se iskupio – snažnim šutem sa petnaestak metara donio je Španiji novo vođstvo i, kako se ispostavilo, tri boda.

Grupa “A”: Gvineja – Novi Zeland (17:00), Francuska – SAD (21:00).

Grupa “B”: Argentina – Maroko 1:2, Irak – Ukrajina (19:00).

Grupa “C”: Španija – Uzbekistan 2:1, Egipat – Dominikanska Republika (17:00).

Grupa “D”: Japan – Paragvaj (19:00), Paragvaj – Mali (21:00).