
Radović je, u izjavi za medije, predsjednika Opštine i funkcionera Demokratskog fronta Marka Carevića optužio da mu je fotelja iznad interesa grada i građana, ali i poručio kako su on i Demokrate učinile sve da do dogovora u Budvi dođe.
- Definitivno je da je gospodin Carević stavio svoju fotelju iznad svih nas, pa i po cijenu da bude predsjednik
Opštine zajedno sa prinudnom upravom. Period pred nama je prinudna uprava. Eventualno, ako Carević podnese ostavku, mogli bi sjesti za sto, ali u to čisto sumnjam, jer je odbio prijedlog koji smo dali prije nekoliko dana – rekao je Radović.
Podsjetio je i da je na posljednjem sastanku sa Carevićem, koji je održan u petak, predložio da obojica podnesu ostavke, na šta Carević nije pristao.
Radović je objasnio da bi njegovu ostavku trebalo da konstatuje lokalni parlament, nakon čega se u roku od 30 dana bira novi predsjednik.
- Prinudna uprava će u svakom slučaju biti uvedena, ako naravno gospodin Carević ne odluči da se odlijepi od fotelje koju je uzurpirao sa 100 odsto vlasti. Demokratska Crna Gora je prije godinu i po dana maltene izbačena iz vlasti. Nijesmo učestvovali ni u izradi budžeta, ni u planu investicija, ni komunalnog opremanja. Ovo što sam danas uradio je minimum onog što se moglo uraditi - naveo je Radović.
Poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore Dragan Krapović ističe da je aktuelni mandat u Budvi u pojedinim segmentima bio „mučan“, te da se Radovićevom ostavkom „spušta zavjesa na taj mučan mandat“.
- Radović je primio veliki broj udaraca za sve nas. Većina tih udaraca je, čini mi se, bila ispod pojasa. U svakom slučaju, on je to iznio na način na koji svi u Budvi možemo da budemo ponosni – ocijenio je Krapović ističući da Carević i DF u Budvi nijesu pokazali volju da sarađuju.
Krapović je uvjeren da će prinudna uprava u Budvi biti uvedena i naglašava da to ne predstavlja „nikakvu katastrofu“. Demokrate, kako je rekao, smatraju da je obezbjeđivanje novih izbora neophodno i dodaje da će, nakon uvođenja prinudne uprave, predsjednik države biti u obavezi da raspiše vanredne izbore.
Vlada Crne Gore je, odlukom koja je 11. marta objavljena u Službenom listu, budvanski lokalni pralament upozorila da će, ukoliko se do 21. marta ne održi zasijedanje, primijeniti institut kojim se raspušta lokalni parlament čiju funkciju, do konstituisanja novog, obavlja odbor povjerenika koji imenuje Vlada.
DPS: Vlast isključivo sastavljena na osnovu mržnje prema DPS-u
Politička kriza koja već skoro godinu dana potresa Budvu ovih dana dobija svoju kulminaciju nakon iznuđene ostavke predsjednika Skupštine Krsta Radovića i najave uvođenja prinudne uprave u naš grad. Podsjećamo javnost da ovaj najavljeni čin predstavlja rezultat pritiska i optužbi njegovih koalicionih partnera koji su ga u više navrata optuživali da je kršio zakon i oštetio lokalni i državni budžet, a ne čin bilo kakve lične ili moralne odgovornosti - poručuju iz DPS Budva.
Da Budva kojim slučajem na čelu opštine ima odgovorne ljude danas bi, kako tvrde iz DPS-a, pričali isključivo o adekvatnoj pripremi turističke sezone koja nam je na pragu.
- Međutim, umjesto toga, tema je uvođenje prinudne uprave, jer većina od 21 odbornika u lokalnom parlamentu nije u stanju da održi sjednicu Skupštine opštine, budući da se punih godinu i po ne mogu dogovoriti oko raspodjele fotelja.
Nažalost, ovakva situacija nefunkcionalnosti izvršne vlasti na lokalnom - i do skoro na državnom nivou, nije specifična samo za Budvu već i za druge primorske gradove poput Kotora i Tivta. Sve ovo posljedica je okolnosti da je parlamentarna većina sastavljena isključivo na mržnji prema DPS-u, a ne na bilo kakvoj programskoj i ideološkoj saglasnosti - navode iz budvanskog DPS-a.