Odigrana prva tri meča 4.kola I A MCKL

Podgorica Bemax i Primorje 1945 ostvarili ubjedljive pobjede, trijumfovalo i Jedinstvo 1950 Foto: KSCG

Podgorica Bemax i Primorje 1945 ostvarili su ubjedljive pobjede, a trijumf je upisala i ekipa Jedinstva 1950 na početku 4. kola I A MCKL-a.

U Bijelom Polju odigran je derbi sjevera, ali je praktično sve bilo u znaku domaćina, gdje je Jedinstvo bilo bolje od Ibra 81:76. Jedinstvo je već u prvoj dionici imalo dvocifrenu razliku (22:11), a iako se Ibar do poluvremena vratio (43:41), a u 23.minutu i preokrenuo (44:43), Bjelopoljci su brzo postavili stvari na svoje mjesto, taki da su već u 27.minutu vratili dvocifreno vođstvo (58:48), tako da u finišu nije bilo uzbuđenja.

Kod domaćih najefikasniji bili su Nenad Vuković sa 14 i Siniša Bošković sa 13, a kod gostiju Ognjen Gutović postigao je 19, dok je Knežević imao dabl dabl (16 poena i 12 skokova).

Primorje 1945 bilo je ubjedljivo protiv Milenijuma - 106:64.

Novljani su meč otvorili sa 13:3, a već na poluvremenu vodili su 50:28, pa je bilo jasno da slijedi rutina.

Pet igrača kod domaćih bila su dvocifrena, a najefikasniji bio je Danilović sa 22, dok je kod gostiju Marinović ubacio 14.

Jedini trijumf u gostima upisala je Podgorica Bemax, koja je bila ubjedljiva u Danilovgradu - 86:56. Podgorica je nakon sedam minuta imala vođstvo 25:8, pa su gosti u laganom ritmu nastavili pobjednički niz.

Šest igrača kod Podgorice bilo je dvocifreno - Živanović 15, Skot 13, uz po 8 asistencija i skokova, Žižić, Brnović i Golke po 11, dok je Đurišić dodao 10, a u domaćem timu Jovović je ubacio 18, a Grgurović 10.