Podgorica

Podgorica: U prošloj godini "paukom" premješteno 11.000 vozila, tražiće da kazne budu veće

Tokom prošle godine izdato je 14.739 prekršajnih naloga za nepropisno parkiranje u vrijednosti od 666.660 eura, od čega je plaćeno 5.613 prekršajnih naloga u iznosu od 240.455 eura, a poslato je 1.700 prinudnih naplata, kazali su iz Uprave za inspekcijske poslove Glavnog grada.

Podgorica: U prošloj godini "paukom" premješteno 11.000 vozila, tražiće da kazne budu veće Foto: Gradski portal
GradskiIzvor

Na ulicama glavnog grada godinama je izražen problem nepropisnog parkiranja, pa je u prošloj godini „paukom“ premješteno skoro 11.000 motornih vozila, a zbog svega toga će, kako najavljuju, istrajati na inicijativi da kazne budu veće kako bi i na taj način poboljšali saobraćajnu kulturu u gradu.

„Na dnevnom nivou Uprava za inspekcijske poslove premjesti oko 80 nepropisno parkiranih motornih vozila. Uprava za inspekcijske poslove ima šest smv “pauk”. Najizraženiji problem nepropisnog parkiranja vozila je na sljedećim lokacijama: Bulevaru Stanka Dragojevića, Bulevaru Ivana Crnojevića, Ulici Slobode, Ulici Vučedolskoj, Ulici 19. Decembra i Dr Ljubomira Rašovića. Takođe, nepropisno parkiranje je prisutno i u Moskovskoj ulici, dijelovima grada oko pijaca Bazar i Mall of Montenegro kao i u City kvartu“, kazali su nam iz Uprave.

Još bez odgovora na inicijativu da se poslovi „pauka“ daju Parking servisu

Uprava za inspekcijske poslove predložila je Glavnom gradu da poslove premještanja nepropisno parkiranih vozila ustupi Parking servisu, a da pisanje prekršajnih naloga povjere Službi komunalne policije.

Inicijative su, kako su nam kazali, poslate na razmatranje i odluku, ali da do kraja prošle godine nisu dobili povratnu informaciju.

„Nadamo se da će se incijativa realizovati u budućem kraćem vremenskom period imajući u vidu novu postavku u Glavnom gradu“, poručuju iz Uprave za inspekcijske poslove.

Povećanje kazni za veću saobraćajnu kulturu u gradu

Zbog znatnog povećanja obima posla, Uprava za inspekcijske poslove ima problem sa kadrovskim kapacitetima, što je, kako navode, najveći problem.

„Svakako da se trudimo da taj obim posla postignemo shodno našim ciljevima i planovima da Glavni grad prvenstveno zaslužuje da bude i tretira se čistim i da u istom zavedemo potreban nivo komunalnog reda“, navode oni.

Predloženo je i povećanje kazni, a smatraju da se to ne može u negativnom smislu odraziti na saobraćajnu kulturu, već naprotiv.

„Isto bi uticalo na povećanje odgovornosti i svijesti građana pa smo po istom u dosadašnjem radili na incijativi za uvećanje istih a što ćemo i ubuduće činiti“, kazali su iz Uprave za inspekcijske poslove, na čijem je čelu Branko Kovačević.

Podsjećaju građane da ih mogu kontaktirati na dežurni broj telefona 067 245 799, kako bi prva slobodna ekipa izašla na licu mjesta i otklonila nepravilnosti u dijelu nepropisno parkiranih vozila.

„Uprava za inspekcijske poslove je na raspolaganju svim građanima za svaku vrstu konsultacije i pomoći iz nadležnosti ove uprave, a ovim putem apelujemo na građane da odgovornim ponašanjem u saobraćaju zajednički doprinesemo smanjenju gužvi i doprinesemo kvalitetu života u Glavnom gradu“, navode iz ovog organa.

Uprava za inspekcijske poslove je u prošloj godini izdala 139 prekršajnih naloga taksistima, u ukupnom iznosu od 38.900 eura.

„Isključenih taksi prevoznika je bilo 166. Najčešće su prekršaji iz dijela taxi pevoza pružanje usluga auto-taksi prevoza bez legitimacije vozača“, navode iz Uprave za inspekcijske poslove.

Portal Analitika