Tokom svih minulih dana, kao i ostali crnogorski mediji, u izvještajima smo se u potpunosti oslanjali o podatke saopštene iz zvaničnih izvora - bez želje da u bilo kojem momentu objavljujemo neprovjerene informacije, kakvih nije falilo.
Međutim, sedam dana kasnije, javnost je doznala od same policije kako pojedini podaci o tragediji koje su sami saopštavali - ili su upitni ili nijesu tačni.
Sam v.d. direktora Uprave policije Lazar Šćepanović danas je izašao sa informacijom da nije tačna prvobitno predočena informacija o početku zločina, odnosno da je ubica kafanu "Velestovo" napustio ranije nego što je danima saopštavano.
Tako se sada postavlja pitanje i da li su ubistva trajala duže nego što su zvaničnici uvjeravali.
Prije nekoliko večeri, takođe je Šćepanović doveo u pitanje prvobitnu informaciju o tome kako je Martinović po oružje otišao do svoje kuće.
Otud se postavlja i još jedno pitanje na koje odgovora nema - ukoliko postoji mogućnost da ubica nije išao do kuće, gdje je bio od momenta izlaska iz kafane do povratka u nju?
Upitna je postala i prvobitna informacija o tome da je Martinović tokom čitavog dana u pomenutoj kafani pio alkohol.
Uz to, odgovora na pitanje odakle ubici ilegalno oružje i dalje nema.
Nema ni informacija o tome šta se dešavalo tokom intervala dužeg od pet i po sati - sve dok Martinović kod sopstvene kuće nije pucao sebi u glavu.
Kada nadležni, u danima teškog masovnog ubistva, demantuju pojedine sopstvene informacije, u javnosti se opravdano može roditi sumnja da li su vjerodostojne i ostale koje su saopštavali od prvog januara.
I pritom, u pitanju je tek nekoliko neodgovorenih pitanja i 'korigovanih verzija'. Jer nova će pitanja, po svoj prilici, nastaviti da se nižu.
I koliko god da su dezinformacije u našem društvu, a i na globalnom nivou, uzele maha - saopštavanje netačnih podataka i dovođenje u pitanje ranijih tvrdnji, u ovakvim je situacijama nešto što ozbiljno i neizostavno poteže pitanje odgovornosti nadležnih.