Prema riječima ribolovaca niko im nije blagovremeno javio vrijeme i vrstu radova pa su kasno počeli da prebacuju ribu iz isušenih djelova.
- Niko nije najavio radove, kad smo vidjeli što se dešava organizovali smo se i sondama prebacivali ribu. Mislim da je šteta velika, tačije uginulo je između 3000 i 5000 komada mlađi – rekao je predsjednik kolašinskih ribolovaca Dragomir – Buco Raketić. Radovi, koje finansira direkcija za javne radove, izvode se u dužini od nekoliko kilometara, a u petak se radilo ispod mosta na Babljoj gredi, odnosno oko rječnog ostrva. Kako je za Vijesti kazao ribočuvar zadužen za taj dio Mihailo Živković, šteta koja je nastala je ogromna.
- To je dio strogog zabrana. U petak sam bio na Piašnici kada su me iz uprave kluba obavjestili za radove. Kada sam došao ispod mosta Bablje grede tamo su već bile kolege iz svih ribolovnih društava i spasavale što se moglo. Šteta je velika i sada je teško procjeniti - rekao je Živković. U kolašinskoj lokalnoj upravi tvrde da nijesu upi+uznati sa radovima jer je to, kako kažu, nadležnost Uprave za vode. Ističu da je riječ o vrlo bitnom projektu koji će u slučaju poplava spasiti mnoge objekte na obali Tare, koji su do sada nekoliko puta bili ugoženi a naročito dio sportske zone.
Direktor Direkcije za javne radove Žarko Živković nije, kako kažem upoznat sa stanjem na terenu. On ističe da je sve radove odobrila Uprava za vode i da je ta institucija radila i projektnu dokumentaciju.
- Ne mogu komentarisati jer nijesam upoznat sa tim što se dogodilo. Svi ti radovi su odobreni kod Uprave za vode - rekao je Živković.
Kolašinski ekolozi nijesu imali komentar o pomoru riblje mlađi u Tari, jer kako su kazali nijesu ni obavješteni o tome.
foto: klix.ba