Međutim, u odgovoru Popa je naglasila da je kompanija u postupku stečaja, što je kod predstavnika radnika Montenegro Airlinesa izazvalo sumnju da je neko pogrešne informacije dao delegaciji Evropske unije u Crnoj Gori s obzirom da stečajni postupak nije ni pokrenut u nekadašnjoj nacionalnoj avio-kompaniji.
Kako je navela u odgovoru radnicima Popa, iskreno se nada da će sva otvorena pitanja biti riješena na prijateljski način.
“Pratimo vrlo pomno najnovija dešavanja u vezi sa nacionalnim prevoznikom, koji je trenutno u postupku stečaja. Shvatamo da i avio-kompanija i Vlada ulažu napore da se riješi problem neizmirenih dugovanja koje je kompanija akumulirala proteklih godina. U prošlosti su relevantne službe EU pružale tehničku ekspertizu, kako bi nacionalni avio-prevoznici funkcionisali u skladu sa pravilima EU. Međutim, u konkretnom slučaju stečajnog postupka odgovornost je nadležne izvršne i sudske vlasti za upravljanje slučajem”, naglasila je Popa.
Predstavnik radnika Montenegro Airlinesa Miljan Perović za Dnevne novine kaže da ga raduje posvećenost delegacije Evropske unije u Crnoj Gori, koja nije ostala nijema na probleme u kojima su se zaposleni našli.
Takođe, Perović je odgovorio Popi na dopis, objašnjavajući da stečaj nije uveden.
“Prvenstveno hvala na podršci koja nam mnogo u ovom trenutku znači, ali moram da vam pojasnim da Vlada nije započela postupak stečaja, što i uzrokuje najveći dio problema radnicima Montenegro Airlinesa”, odgovorio je Perović.
On dodaje da je stanje u Montenegro Airlinesu samo “zamrznuto” te da zaposleni, koji su i dalje pod ugovorom, od septembra 2020. godine nemaju primanja.
“Bili bismo zahvalni ako ovo možete naglasiti predstavnicima Vlade, kako bi, kako ste i vi to u pismu istakli, neriješena pitanja riješili na prijateljski način, na obostranu korist”.