Vaterpolo

U derbiju grupe "A" regionalne Premijer lige u vaterpolu, ekipa Jadrana večeras je na Poljudu poražena od imenjaka iz Splita, rezultatom 15:14 (3:4, 5:1, 6:3, 1:6).

Poraz Jadrana na Poljudu: Imenjak iz Splita još jednom bolji, opet jedan razlike Foto: PVK Jadran

Bio je to prvi poraz Novljana u regionalnoj ligi, ali i drugi od Splićana ovog mjeseca, računajući i onaj u Ligi šampiona prošlog vikenda (10:11).. I opet je bilo - jedan razlike.

Novljani su se, pritom, u finišu fantastično vratili u meč - sa minus šest su došli na gol zaostatka, ali nijesu mogli do poravnanja.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Danilo Radović sa pet golova, dok su Vukićević, Holod i Gardašević postigli po dva. Splićane je, očekivano, do trijumfa predvodio Marinić Kragić, koji je pet puta pogađao suparničku mrežu.

Novljani su odlično otvorili meč i pogotkom Danila Radovića su u finišu prve četvrtine poveli 2:4. No, ubrzo se sve preokrenulo - domaći su uzvratili sa tri uzastopna gola, a nakon druge četvrtine imali su prednost 8:5.

Treći kvartal počeo je uz dva uzastopna gola crnogorskog prvaka - Vukićević i Gardašević su pogađali. Međutim, baš kao i u drugoj četvrtini - Splićani su opet dali tri gola zaredom. U strijelce su se u nizu upisivali Dužević, Harkov i Fatović i tada je bilo jasno da će tim iz Herceg Novog večeras teško moći do pozitivnog ishoda. Do kraja treće četvrtine, pritom, domaći su došli do šest pogodaka razlike (14:8).

Ipak, ni tada ništa nije bilo gotovo. Novljani su bili izvrsni u završnom periodu igre, a 25 sekundi prije kraja, golom Danila Radovića prišli su na minus jedan.

Rezultati: Jadran Split - Jadran Herceg Novi 15:14, Jug - Mornar Split 13:9, Solaris Šibenik - Mladost Zagreb 14:13.

Tabela: Jadran Split 15, Jadran Herceg Novi 12, Jug 10, Primorje Rijeka 6, Solaris Šibenik 6, Mladost Zagreb 5, Mornar Split 0.