U drugom poluvremenu dileme nije ni bilo

Poraz 'plavih' na povratku u "Moraču": Brest slavio uz dvocifrenu prednost

Rukometašice Budućnosti doživjele su drugi poraz u novoj sezoni Lige šampiona.

Poraz 'plavih' na povratku u "Moraču": Brest slavio uz dvocifrenu prednost Foto: ŽRKB

U duelu drugog kola, od 'plavih' je u "Morači" bolji bio Brest, rezultatom 22:35 (10:16).

Oko 1.200 gledalaca u "Morači" pratilo je meč u kojem su francuske igračice dominirale, pri čemu se igra Budućnosti dva puta potpuno raspala - što je njihovim suparnicama omogućilo da naprave dvije velike serije u oba poluvremena. Tako u završnih 25 minuta susreta uopšte nije bilo dileme o pobjedniku.

Podgoričanke su dobro počele, Brest je, doduše, stizao do dva razlike, ali je to uskoro anulirano - 7:7. A onda je uslijedio nevjerovatan pad u igri izabranica Bojane Popović, što su Francuskinje iskoristile serijom 0:5, da bi uskoro na semaforu stajalo 8:15. Do odlaska na odmor, 'plave' su uspjele da svedu zaostatak na minus šest.

Bolje je Budućnost otvorila nastavak, i to sa dva uzastopna gola. No, to je bilo sve - gošće su ponovo uzvratile sa pet pogodaka, prvi put su bile na plus devet (12:21) i već u 35. minutu bilo je jasno kako 'plave' danas neće doći do prvih ovosezonskih bodova.

Jelena Vukčević bila je najzapaženija u domaćem timu sa osam golova. Nina Ramusović i Jelena Despotović pogađale su po tri puta. Na suprotnoj strani je Ana Vjakireva dala pet golova.

Sakura Hauge upisala je pet odbrana, a Armel Atingre četiri, dok je na suprotnom golu briljirala Florijan Andre sa 11, uz procenat uspješnih odbrana od 53 odsto.

Budućnost će u sljedećem kolu, u subotu, gostovati Odenzeu.