- U ovom trenutku, imajući u vidu ono što je interes građana i privrede, koja je u veoma lošoj situaciji, pominjati bilo kakvo povećanje struje je neprimjereno - kazao je predsjednik Odbora Aleksandar Damjanović iz SNP-a.
Poslanik SDP-a Damir Šehović poziva RAE da odbaci zahtjev, kako bi povratili povjerenje građana. Ističe da je Elektroprenos, zbog zahtjeva kojim traže 150 miliona eura više nego lani, socijalno neodgovoran.
- To otkriva želju da se do profita, umjesto racionalizacijom poslovanja, dolazi zloupotrebom monopolskog položaja. To je činjenica koja bi posebno trebalo da brine predstavnike Vlade u Odboru direktora Elektroprivrede.
Predsjednik Nove Andrija Mandić poziva regulatora da ne prihvati zahtjev, jer nije u interesu građana.
- Nema potrebe da se izlazi u susret kompaniji A2A, koja na osnovu ugovora o privatizaciji, treba da obezbjedi profit od 40 miliona eura u ovoj godini, da bi se kvalifikovala da kupi kontrolni paket akcija EPCG.
- Povećanje električne energije sa aspekta građana je zaista veliko, a siguran sam da je veliko i sa aspekta ekonomske opravdanosti tog zahtjeva. Vjerujem da će RAE uzeti u obzir sve te činjenice - smatra Zoran Vukčević iz DPS-a.
Član Odbora Regulatorne agencije za energetiku Branko Kotri ne želi da prejudicira odluku Agencije po zahtjevu Elektroprenosa. Do 28. februara, do kada se mora donijeti konačna odluka, od Agencije se očekuje sljedeće:
- Da dobro ispitamo koji su to troškovi povećani, zašto su povećani, da li su opravdano povećani, te da se, na kraju, odredimo potpuno samostalno, što svi od nas očekuju.
Članovi Odbora za ekonomiju, finansije i budžet poručuju da je cijena struje i sada previsoka a da ne postoji nijedan realan zahtjev za poskupljenjem.