Pored Zvicera, Milovića i Lazovića na optužnici su: Radoje Živković, Nikola Spasojević, Slobodan Kašćelan, Milan Vujotić, Duško Roganović, Radovan Mujović, Radovan Pantović i Nikša Perović.
Predmet je u rad dodijeljen sudiji Višeg suda u Podgorici Veljku Radovanoviću.
Prema navodima optužnice, koju potpisuje specijalni tužilac Zoran Vučinić, ova kriminalna organizacija formirana je u drugoj polovini 2020. godine i osim u Crnoj Gori djelovala je u Južnoj Americi, Africi, Evropi i Australiji.
Optuženi se terete za više teških krivičnih djela kao što su teška ubistva, pokušaji ubistava, šverc droge, oružja i cigareta, kao i zloupotreba položaja.
Prema navodima optužnice, Zvicer se, između ostalog, tereti i da je početkom novembra 2020. godine naložio ubistvo Ljepoje koji je učestvovao u organizaciji pokušaja njegove likvidacije u Kijevu.
Zvicer se tereti da je mjesec ranije pripadnicima ove kriminalne organizacije naložio da se ubije i šef suprotstavljenog škaljarskog klana Jovica Vukotić.
„Pink Panter“ Milan Lepoja zvjerski je ubijen 9. decembra 2020. godine kada su ga pripadnici klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića prvo namamili u kuću u beogradskom naselju Ritopek.
Prema pisanju beogradskih medija, Ljepoja je 8. decembra ostavio telefon kod kuće, pozvao taksi i otišao u nepoznatom pravcu, a tokom istrage saznalo se da je otišao na dogovoreni sastanak sa pripadnicima klana Belivuk-Miljković.
Ponio je sa sobom specijal - mobilni koji je koristio za komunikaciju sa određenim ljudima.
Ispostavilo se da je Ljepoja namamljen i ubijen u glavnom Belivukovom ,,šteku - kući strave“ u Ritopeku.
Dejan Tešić sačekao je Ljepoju kod stanice Lasta i „pasatom karavan“ ga dovezao u štek kuću, iz koje nikada nije izašao.
U zloglasnoj kući u Ritopeku, srpska policija je pronašla biološke tragove Milana Ljepoje, kao i dugme farmerki „dizel“ koje je nosio na dan nestanka.
Specijalno tužilaštvo je po nalogu glavnog specijalnog tužioca Vladimira Novovića u maju 2022. godine ponovo formiralo predmet protiv ove grupe po materijalu Europola i francuskih pravosudnih organa, a koji su bili dostavljeni u julu i decembru 2021. godine.
Na osnovu tih podataka je u Crnoj Gori otvorena afera o potencijalnoj umiješanosti visokih policijskih službenika u organizovani kriminal.
Portal Libertas pres je 3. maja 2022. godine objavio da se u dokumentima Europola kao članovi kavačkog klana pominju aktivni policijski službenici Petar Lazović i Ljubo Milović, koji su, prema tim navodima, uključeni u šverc kokaina iz Latinske Amerike u Evropsku uniju i Australiju.
Petar Lazović je uhapšen 18. jula 2022. godine, po nalogu Specijalnog tužilaštva, dok je Milović još uvijek nedostupan državnim organima.
Lazović na kontroli optužnice: Terete me da sam član kavačkog klana, a ja sam njih hapsio
Službenik Agencije za nacionalnu bezbjednost Petar Lazović prilikom kontrole optužnice ukazao je na nelogičnost optužbi da je član kavačkog klana čije je pripadnike hapsio rizikujući i sopstveni život.
On je proces koji je SDT pokrenulo protiv njega okarakterisao kao medijsko-politički linč i zatražio od suda da odbaci optužnicu kao nezakonitu.
"Radio sam po zakonu i po pravilima službe o čemu mogu da posvjedoče moje kolege. Sve sam radio u cilju sprečavanja krivičnih djela rizikujući sopstveni život. Terete me da sam član kavačkog klana, a ja sam njih hapsio", kazao je tada optuženi Lazović.
Optuženi Slobodan Kašćelan, Radovan Mujović, Radovan Pantović i Nikša Perović tada su kazali da se optužnica SDT-a protiv njih temelji na pravno nevaljanom dokazu – famoznim i kontroverznim komunkacijama preko Skaj aplikacije.