Na konferenciji za medije, Ćorić je kazala da ih je Torlak obavijestio da je u vakcini smanjen broj živih bakterija u vakcini, te da je to razlog povlačenje. To, kako je rekla, znači da može doći do manje adekvatne zaštite, ali Ćorić kaže da se ne može govoriti o bilo kakvim drugim neželjenim posledicama.
Ćorić je rekla da je povučeno 1.467 doza vakcina , ističući da razloga za zabrinutost nema.
- Vakcina ne može da izazove odstupanja. Neće doći do nestašice istakla je ona.
Prema njenim riječima, sa farmaceutskim kućama obezbijeđene druge su vakcine iz Bugarske..
Na pitanje od kojeg proizvođača i koliko vakcina ima na lageru i zašto se nisu oglasili od 15. marta direktor Montefarma Goran Marinović odgovorio da je prioritet bio da se ne desi greška i da se povuku vakcine.
- Čim smo dobili informaciju sve smo odmah obavijestiti. Ovo se oduvijek dešavalo. Nama je bitna bezbjednost djece, a jedini razlog što se kasnilo sa obavještenjem jeste to što nisu htjeli da naprave grešku - naveo je Marinović.
Komentarišući Nacrt Zakona o zdravstvenoj zaštiti, Ćorić je kazala da je opravdano oograničenje oko dopunskog rada.
- Naši ljekari su dodatno opterećeni u javnim zdravstvenim ustanovama. Jedan dopunski rad u jednu privatno je dovoljno - rekla je Ćorić.
Komentarišući kritike oko deficita ljekova i čekanja na specijalistički pregled Ćorić kaže da nedostaje integracija zdravstvenog sistema.
- Izabranom ljekaru ukinuta su ovlašćenja na upućivanje dijagnostičkih procedura i to povećava liste čekanja. Potrebno je ići na izmjene koje bi dala veća ovlašćenja izbornom doktoru, koji će moći da zakažu i skener i dijagnostičke procedure - navela je Ćorić.
Kaže da fali nekih medikamenata, kada ih nema u proizvodnji.
- Ono što imamo informaciju je da uvjek ima određena količina terapije, ako ne original, onda postoji zamjena - istakla je Ćorić.
Goran Marinović rekao da je ukidanje doprinose ne utiče na deficit ljekova.
- Kad smo imali doprinose, znalo se tačno koliko ima sredstava..sad sve ide u jednu kesu i raspoređuje se potrošačkim jedinicama - rekao je Marinović.
Rekao je da svuda u svijetu fali po 500 600 ljekova.
- Kod nas se stvara frka ako fali jedan ili nekoliko, a kod nas je bolja situacija nego u svijetu - rekao je Marinović.