Ona je na Televiziji Vijesti govorila o evropskim integracijama Crne Gore, a komentarišući sporni zakon pomenula je da se Evropska komisija oglašava dva puta i istakla da je ključno pitanje da li izmjene ovog akta mogu dovesti do konsenzusa.
Povodom takvog stava odlazeće ministarke, članica Upravnog odbora Udruženja pravnika Ana Stanković-Mugoša i advokat Veselin Radulović saglasni su da ne može postojati bilo kakav viši cilj koji bi opravdao kršenje najvišeg pravnog akta – Ustava.
"Čudi bilo kakvo tumačenje da se može naći smisao u kršenju Ustava, jer bi takav „smisao“ doveo do besmisla ustavno uređenje Crne Gore, što bi predstavljalo anarhiju" istakla je Stanković-Mugoša.
Jedino što je smisleno, logično, a nadasve legalno i legitimno, dodala je, je da se Ustav mora poštovati.
"I tu dileme nema, niti mjesta bilo kakvom višem cilju s obzirom da je pravo temelj države", poručila je Stanković-Mugoša.
I Veselin Radulović saglasan je da ne može postojati bilo kakav viši cilj koji bi mogao opravdati kršenje Ustava.
"U državi koja pretenduje da bude država vladavine prava ne smije postojati veći cilj od toga da se Ustav, zakoni i svi propisi poštuju. Nažalost, mi vidimo od političara da oni svjesno krše Ustav pokušavajući da ostvare trenutne političke interese. To nije dobro, nego pogubno po pravni poredak. Štaviše, skandalozno je da takva izjava dođe od predstavnika izvršne vlasti", kategoričan je Radulović.
Smatra i da nije sporno da su čak i oni koji zagovaraju usvajanje ovakvog zakona svjesni da je suprotan Ustavu, ali je, kako kaže, problematično to što i dalje insistiraju na tome i pravdaju to nekim višim ciljevima.