Tom prilikom ministri su posebnu pažnju su posvetili razmatranju mogućnosti da se unaprijedi saradnja u dijelu koji se odnosi na pružanje usluga raftinga i prelazak državne granice van graničnih prelaza tokom turističke sezone.
Dogovoreno je da se van graničnih prelaza u toku turističke sezone pojednostavi procedura prelaska granice, što će kako je predloženo biti definisano posebnim Protokolom. Takođe, dogovoreno je da se Protokolom definišu jednaki uslovi privredjivanja za raftere obije države što će biti usaglašeno od strane opština Plužine i Foča.
Imajući u vidi da je Sporazumom o saradnji u oblasti turizma između Savjeta ministara BiH i Vlade Crne Gore predviđena zajednička saradnja u pravcu razvoja sektora turizma obije države stvoreni su preduslovi za kreiranje i promociju zajedničkih turističkih proizvoda, kao što je rafting na Tari i drugi prekogranični projekti, koristeći mogućnost finansiranja iz IPA fondova koji se odnose na prekograničnu saradnju.
Sekulić je naglasio da je, imajući u vidu da su turisti iz Bosne I Hercegovine dobrodošli u Crnu Goru, tržište BiH veoma važno za našu destinaciju. Prethodne godine 97.500 turista iz BiH posjetilo je Crnu Goru, a pri tom su ostvarili 2,5 odsto više noćenja u odnosu na 2010. godinu, “pa je dobru saradnju neophodno nastaviti i u budućem periodu”.