Dejan Radonjić vratio se u "Moraču" i pobijedio

Presudio neshvatljiv pad nakon odmora: Podgoričani poraženi od Bahčešehira

Košarkaši Budućnosti pretrpjeli su treći poraz u Eurokupu. Od njih je u "Morači", u duelu petog kola, bolji bio turski Bahčešehir, rezultatom 75:92 (20:26, 29:19, 7:25, 19:22).

Presudio neshvatljiv pad nakon odmora: Podgoričani poraženi od Bahčešehira Foto: Eurocup

Na povratku Dejana Radonjića u Podgoricu, koji predvodi tursku ekipu, vidjeli smo mnogo oscilacija na obje strane. No, duel je gotovo riješen u trećoj četvrtini, koju su 'plavi' izgubili uz čak 18 poena razlike. U tom periodu, vidjeli smo seriju gostiju 0:17.

Šta se dogodilo u tom dijelu utakmice - ostaje da odgonetne Andrej Žakelj, koji je sada suočen sa problemom. Jer, sve do preksinoć, situacija je djelovala idilično - ali, poslije niza od četiri pobjede, ovo je drugi uzastopni poraz podgoričke ekipe.

Mnogo su bolje u meč ušli gosti, koji su sredinom uvodnog kvartala, serijom 0:7 i trojkom Džejlena Smita, bili na plus devet (10:19). U sličnom ritmu protekao je i ostatak prve četvrtine, no ‘plavi’ su uspjeli da umanje zaostatak.

Drugi period donio je neuporedivo bolje izdanje Podgoričana. Fantastično je bilo izdanje Flečera Megija, koji je do odlaska na odmor pogodio pet trojki, uz gotovo stoprocentan šut i čak 23 postignuta poena. Tako su izabranici Andreja Žakelja drugo poluvrijeme dočekali uz prednost 49:42.

Malo je reći kako je po izlasku iz svlačionice ekipa Budućnost Volija doživjela pad u igri. Nizali su se neiskorišćeni napadi ‘plavih’, uz očajan šuterski učinak, a rezultat svega bio je – sedam postignutih poena za 10 minuta. Turski sastav iskoristio je to na najbolji način i završni period dočekao je uz vođstvo 56:70.

Kako se ispostavilo, bilo je to nedostižno - jer, Budućnost Voli u posljednjem kvartalu nije imala snage za povratak u meč.

Flečer Megi postigao je 23 poena, a Jogi Ferel 19. Na suprotnoj strani je najefikasniji bio Džejlen Smit sa 20.