Vaterpolo

Primorac srčanom igrom do dva boda: Kotorani u Budvi nakon peteraca srušili Jug

Vaterpolisti Primorca večeras su, u petom kolu Regionalne Premijer lige, u Budvi savladali dubrovački Jug, rezultatom 16:15 (2:3, 3:3, 2:2, 5:4, 4:3)

Primorac srčanom igrom do dva boda: Kotorani u Budvi nakon peteraca srušili Jug Foto: VPSCG

Na bazenu "Dragan Trifunović" pratili smo veliku borbu i dramu u završnici - minut prije kraja gosti su vodili 10:12, ali je Primorac uspio da izbori peterce i na kraju da osvoji dva boda.

Nakon šest minuta igre, ‘jugaši’ su stekli dva gola prednosti (1:3), no Kotorani su se odmah vratili i do sredine susreta pratili smo neizvjesnu i uzbudljivu borbu.

Sredinom treće četvrtine, Dubrovčani su pogotkom Rina Burića prvi put bili na tri gola viška (5:8), ali je odmah uslijedio odgovor našeg prvaka – prvo je pogodio Brguljan, pa Mršić, i Primorac je u završni kvartal ušao uz gol zaostatka – 7:8.

Opet su gosti bili na plus tri u uvodnom dijelu posljednjeg perioda, da bi uporni Kotorani - tri minuta prije kraja - pogotkom Matkovića smanjili na 9:10. No, minut i po uoči završetka, Kabanjas je pogodio iz peterca, na semaforu je bilo 10:12. No, sjajni su Kotorani bili u završnih 60 sekundi i, golovima Ćetkovića i Šušijašvilija, uspjeli su da izbore peterce.

Tokom penala, Mršićev je šut odbranio Popadić, ali je na drugoj strani Masaro zaustavio pokušaj Mozare. Na kraju - Kržić je pogodio prečku i Primorac je osvojio dva boda.

Dušan Matković predvodio je Primorac sa tri pogotka, dok su po dva gola dali Brguljan, Ćetković i Šušijašvili. Treba pomenuti i golmana Masara, koji je tokom regularnog dijela susreta odbranio dva peterca. Kod Dubrovčana je najbolji učinak imao Marko Žuvela sa četiri gola.