Prostorije NVO "Green home" danas su posjetili predstavnici Uprave za borbu protiv pranja novca i finansiranja terorizma.
Direktor "Green home"-a Darko Pajović smatra da posjeta nije slučajna."Mislimo da je posjeta namjerna, pet dana prije završetka javne rasprave. Do sada smo se sretali sa brojnim pritiscima, ali o tome ćemo nakon završetka kampanje."Peticija protiv postojećeg plana gradnje HE na Morači, biće predata nadležnim inistitucijama do kraja javne rasprave, najavili su predstavnici nevladinih organizacija
Programska direktorica "Green home"-a Jelena Marojević, kako prenosi radio Antena M, ističe da se njihovoj kampanji "Pamet u glavu, plan na popravni" do sada priključila 41 organizacija iz 12 crnogorskih gradova. Peticiju "Pamet u glavu, plan na popravni", kojom se ukazuje da postojeći plan izgradnje hidroelektrana, nije najbolji način iskorišćavanja potencijala Morače, do sada je potpisalo oko 3 hiljade građana. "Želimo da najavimo i akciju potpisivanja peticije koja će biti organizovana 9. i 10. aprila istovremeno u devet crnogorskih gradova. Peticija će se potpisivati u šetališnim zonama u Podgorici, Bijelom Polju, Mojkovcu, Kolašinu, Nikšiću, Pljevljima, Ulcinju, Kotoru i Budvi."
Aleksandar Dedović iz "Alfa centra" poziva građane i da učestvuju u još nekoliko preostalih dana javne rasprave. Više je razloga zbog kojih to građani do sada nisu činili u potrebnoj mjeri, ocjenjuje Dedović."Građani misle da se njihov glas ne važi, da će biti onako kako su to zapisali u Vladi."Gradnja hidroelektrana na Morači nije ni ekonomski ni ekološki isplativa, ponavlja Jelena Marojević. Podsjeća da je plan za izgradnju star preko 40 godina, te da ne zadovoljava današnje stroge kriterijume za gradnju."Plan se zato mora mijenjati ali se moraju uložiti i dodatni napori za realnije sagledavanje stvarnog negativnog uticaja na životnu sredinu."Predsjednik ekološkog društva "Breznica" Milorad Mitrović takođe smatra da je plan za korišćenje hidropotencijala Morače morao biti bolji."Trebalo je uvažiti ekološke standarde i kulturnu baštinu."Gradnja hidroelektrana ne bi štetila samo ekosistemu rijeke Morače i Skadarskog jezera, već i rijeci Bojani, tvrdi direktor nevladine organizacije „Zeleni korak“
Dželal Hodžić, i upozorava:"Prema mišljenju stranih eksperata, ako se nešto ne preduzme kako bi se zaštitio ekosistem Skadarskog jezera, mogli bi za 50 godina ostati bez najvrijednijeg turističkog potencijala - Ade Bojane.