Glasne eksplozije do dogovorenog prekida vatre u četiri sata po lokalnom vremenu čuo je novinar DPA u Bejrutu, a Rojters prenosi da su se rafali čuli širom Bejruta i nakon što je primirje stupilo na snagu.
Rojters piše o brojnim automobilima sa raseljenim ljudima iz južnog Libana koji su nakon prekida vatre počeli da idu ka jugu, koji se graniči sa Izraelom. Reporteri Rojtersa vidjeli su desetine automobila kako napuštaju lučki grad Sidon južno od Bejruta oko četiri sata ujutru po lokalnom vremenu i kreću se dublje u južni Liban.
Izraelske odbrambene snage (IDF) pucale su tokom noći prije prekida vatre na područja u blizini međunarodnog aerodroma i na jugu zemlje. Bilo je i napada u južnim predgrađima Bejruta u oblastima gdje nije bilo prethodnog naloga za vojnu evakuaciju.
Hezbolah, koji podržava Iran, rekao je da je ispalio rakete na severno izraelsko naselje Even Menahem neposredno prije stupanja na snagu primirja, rekavši da je ta akcija bila podrška Palestincima u Pojasu Gaze.
Nebo je bilo mirno nedugo nakon što je primirje stupilo na snagu, rekao je novinar DPA.
"Jedva čekam da odem kući" rekao je otac petoro djece u skloništu za hitne slučajeve u libanskoj prestonici.
"Ne mogu da vjerujem da će se ovaj užasni rat uskoro završiti", rekla je žena, koja je takođe bila raseljena zbog napada.
Izraelski bezbjednosni kabinet odobrio je u utorak sporazum o prekidu borbi na 60 dana.
"Za to vrijeme Izrael će povući svoje trupe iz južnog Libana", rekao je američki predsjednik Džozef Bajden.