Veliki broj opština izrazilo je spremnost da pomogne zdravstvenim radnicima da riješe stambeno pitanje, kazala je Radišević. Dodaje da je bilo i onih koje ipak nijesu imali sluha za taj problem.
“Imam i iznenađujućih momenata, recimo u opštini Bijelo Polje… Svi znamo da je opština Bijelo Polje teritorijalno i po broju zdravstvenih ustanova jedna u prve tri ili četiri opštine koja ima najvaći broj zdravstvenih radnika na teritoriji države. Od predstavnika lokalne vlasti još uvijek nijesmo dobili nikakav odgovor, baš naprotiv, u jednom trenutku bio je i negativan, u smislu da oni nemaju adekvatnu katastarsku parcelu za zdravstvene radnike”, ističe Radišević.
Zdravstveni sistem narušen je u velikoj mjeri, smatra Radišević i dodaje da se uz određene korake može poboljšati.
“Postoji, naravno, volja i menadžera i ustanova i predstavnika Ministarstva da se stvari dovedu na zavidan nivo i intencija da se to odradi, međutim, tek ukoliko se obezbijedi čitav set pravila i pravilnika definisanih radnji po zdravstvenim ustanovama, moći ćemo da kažemo da se nešto po tom pitanju radi”, naglašava Radišević.
Neusklađenost zakona i prakse doveli su do lošeg stanja u zdravstvu, navodi Radišević.
Zaključuje da takvoj slici zdravstvenog sistema doprinosi i društvo, čija je svijest o medicinskim radnicima na niskom nivou.