Presudom koju je juče objavila sutkinja Momirka Tešić, osim Radonjića, u ovom predmetu, zatvorskim kaznama osuđeni su i Nikola Pajović, te Aleksandra i Aleksandar Đurapčević.
Pajović je osuđen na kaznu od šest mjeseci zatvora koju će služiti u prostorijama za stanovanje i novčanu kaznu od 2.000 eura. Aleksandra Đurapčević je osuđena uslovno šest mjeseci zatvora na dvije godine i novčanu kaznu od 1.000 eura, a Aleksandar Đurapčević na godinu i po dana zatvora i novčanu kaznu 1.000 eura.
Na ovu odluku sudije Tešić stranke imaju pravo žalbe u roku od 15 dana od prijema presude.
Nakon što je Osnovni sud u Podgorici tražio od Vrhovnog suda da predmete protiv optuženih za zelenaštvo delegira drugom sudu, nakon što se nekoliko sudija izuzelo iz ovog slučaja, zbog prijateljskih odnosa sa Radonjićem, predmet je dodijeljen Osnovnom sudu u Kotoru 23. oktobra 2018. godine, a suđenje je počelo 27. novembra 2018. godine.
Radonjić, koji se našao „pod lupom“ kolega zbog sumnje da duže vrijeme daje novac pod kamatu, privremeno je udaljen sa posla dok se ne okonča krivični postupak.
Svi okrivljeni u ovom predmetu tokom sudskog postupka negirali su krivicu za djelo koje im se stavlja na teret.
"Kunem se u Boga i sve svoje namlije, kao čovjek i profesionalac da nijesam učinio nijednu radnju koja mi se optužnicom stavlja na teret, a koja predstavlja obilježja krivičnog djela", kazao je Radonjić na jednom od ročišta u kotorskom sudu.
Okrivljeni Nikola Pajović je tada kazao da je srčani bolesnik, te da je zbog ovog događaja doživio dodatni stres, a njegova supruga blaži moždani udar. On je rekao da je pošteno radio i zarađivao čitav život, da je 30 godina bio taksista, a da se u vrijeme kada je to bilo dozvoljeno bavio prodajom deviza.
Aleksandar Đurapčević je tada ispričao da kada je davao odbranu pred SDT-om nije angažovao branioca, već da je ispričao sve onako kako je bilo zato što ne može prihvatiti da je učinio krivično djelo jer ga je, kako je istakao, oštečeni u ovom postupku – Danilo Pejović, bukvalno navukao da sve ovo uradi. On je rekao da je sa Pejovićem bio dugogdišnji prijatelj i poslovni saradnik, te da mu je supruga radila u Pejovićevoj firmi.
Radonjić je u Osnovnom sudu u Podgorici pokrenuo parnični postupak protiv Danila Pejovića, vlasnika firme Montenegro prevoz, zbog naplaćivanja duga od 30.000 eura. On tvrdi da nije u pitanju kamataški dug, već obična pozajmica. Tvrdi da je novac koji je pozajmio Pejoviću stekao prodajom obveznica restitucije. Na posljednjem ročištu u sudu, Pejović je kazao da mu je tužilac Radonjić godinama „završavao“ u sudu da presude budu u njegovu korist i da mu je on za to davao novac. Takođe, ranije su u medijima objavljeni navodi da se Radonjić sumnjiči za zelenašenje, što je on kategorično demantovao. Dok je Radonjić bio izričit da je 30.000 eura dao kao pozajmicu dugogodišnjem prijatelju, Pejović je tvrdio da je dug vratio sa kamatom.