- Molbu za pružanje pravne pomoći podnijelo je Vrhovno državno tužilaštvo Crne Gore. Traženo je od pravosudnih organa Srbije da se dostave činjenice i dokazi u slučaju Šarić, kako bi tužilaštvo moglo da procesuira slučaj prema licima za koja se tvrdi da su akteri pomenutog krivično-pravnog slučaja, Sokovićem i Šekularcem. Od Srbije smo dobili odgovor da ne mogu udovoljiti toj molbi, već da ga odlažu do pravosnažnog okončanja krivičnog postupka, a to je nešto što bi trajalo duže vrijeme – pojašnjava Radović i dodaje:
- Na jednoj strani, Specijalno tužilaštvo Srbije kaže da nije u mogućnosti da dostavi dokaze i tvrdi da bi to štetilo interesima krivičnog postupka, ne dajući pri tome nikakvu detaljniju argumentaciju. Sa druge strane, od Vrhovnog tužilaštva Crne Gore traže da, ukoliko je ovdje podnijeta krivična prijava za isti slučaj, Srbiji dostavi dokaze.
Vraćajući se na pitanje državljanstva Darka Šarića, Radović kao odgovornu instituciju vidi Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije, na čelu sa Ivicom Dačićem. Naime, crnogorski ministar tvrdi da su srpske vlasti bili te koje su „pustile Šarića“, jer se drugačije nije ni mogao prijaviti za crnogorsko državljanstvo. On je dodao da će Šarića, u slučaju hapšenja u Crnoj Gori, odmah biti izručen Srbiji. Opisujući cijelu situaciju kao „pojavu koja opterećuje saradnju između pravosudnih organa dvije države“, Radović je najavio da će sjutra uputiti pismo srpskoj koleginici Snežani Malović sa pozivom na sastanak čija će glavna teme biti zajednička borba protiv organizovanog kriminala i nastojanjima da u budućoj saradnji ne bude ovakvih problema.