On je to istakao navodeći kako je riječ o nastavku prakse Vlade koja traje dvije godine.
"Ove izmjene zakona su politički zloupotrebljavane i korišćene su za politički marketing. Mislim da se to i sada radi u prilog kampanji za predstojeće parlamentarne izbore. Nevjerovatno je sa kojom upornošću se insistira na jednom netransparentnom procesu i usvajanju jednog jako važnog zakonskog rješenja na ovaj način. Ne mogu to drugačije tumačiti osim političkim marketingom, počevši od kolokvijalnog naziva „antimafija“ zakon", rekao je on za Pobjedu.
Suština je, kako kaže, da je urađen jedan jako loš tekst izmjena zakona u kojem su predložena rješenja koja ne poznaje civilizovani svijet.
"Zašto se to uradilo, ne znam. Bilo je logično da se pri izradi ovakvog zakona angažuje kvalitetna stručna javnost koja bi kao uporedna koristila iskustva, prije svega Italije, a potom i Engleske, Sjedinjenih Američkih Država, Australije i niza drugih država koje takve zakone uspješno primjenjuju u praksi. Zašto se nije ni pokušalo doći do modela koji se kao uspješan pokazao u praksi, već se išlo za nečim što ne postoji nigdje u svijetu, je izuzetno nerazumljivo", dodao je Radulović.
On kaže da izjava Abazovića iz Brisela u kojoj je kazao da je radna grupa intenzivno radila na dopuni zakonskog rješenja, iako skupštinska radna grupa nije imala nijednu sjednicu od 28. februara, djeluje neozbiljno.
"Niko ne zna o kakvoj se radnoj grupi radi. Što je radila, ako je radila intenzivno i na koji je način javnost uključena u taj proces? Mi smo vidjeli da javnost nije bila uključena. Ne samo u tom periodu, već i u periodu od oko dvije godine od kada se govori o ovom zakonu. Javnost je konstantno isključena i pokušala se ta priča dovesti pred svršen čin. Zahvaljujući kritikama stručne međunarodne i domaće javnosti, medija i civilnog sektora taj proces je bio usporen i to je dobro", poručio je Radulović.
Prema njegovim riječima, dodatni problem je sada i u tome što Skupština, poslije njenog raspuštanja, nije legitimna i nema bilo kakva ovlašćenja da u ovom momentu ima bilo kakvu zakonodavnu aktivnost.
"Nadam se da među parlamentarnim partijama neće postojati većina koja će usvojiti ovako neozbiljan prijedlog koji Vlada ponovo pokušava da progura", zaključio je Radulović.