Obraćajući se našim iseljenicima, on je dodao da u istoriji Crne Gore posebno mjesto pripada upravo njima, koji su težeći opstanku odlazili van granica svoje države, iznjedrivši kroz istoriju istaknute ličnosti na svim kontinentima. Uloga dijaspore, kako je rekao, posebno je bila važna nakon obnove nezavisnosti 2006. godine.
Upravo zbog osjećaja pripadanja koji Crna Gora ima za svoje širom svijeta, ministar Radulović je istakao da Ministarstvo na čijem je čelu želi da naša diplomatsko-konzularna predstavništva budu istinski dom i mjesto koje će na najbolji način van matice sabirati naš identitet, kulturu, tradiciju, jezik i običaje.
Šef crnogorske diplomatije istakao je uspjeh koji naša iseljenička zajednica ima gradeći mostove zajedništva sa Saveznom Republikom Njemačkom i Velikim Vojvodstvom Luksemburg, uticajnim saveznicama Crne Gore u NATO-u, koje su istovremeno i važni partneri u evroatlantskim integracijama, naročito u našem vanjskopolitičkom cilju, članstvu u Evropskoj uniji.
Govoreći o Crnoj Gori kao multietničkoj i multikonfesionalnoj državi, ministar Radulović je naglasio da ona, „bez izuzetka, podjednako pripada svima“, i da su svi naši građani naše nemjerljivo bogatstvo, kako prije 140 godina na Berlinskom kongresu, tako i danas.
„Možda ste vi, nevoljno i vođeni željom za boljim životom i otišli iz Crne Gore, ali zapamtite, gdje god bili, Crna Gora nikad neće otići od vas. Zato je zajednička obaveza i matice i dijapore, da uživamo i čuvamo blagodeti nezavisne, građanske i demokratske Crne Gore. U to ime, koristim priliku da svima poželim srećan Dan državnosti Crne Gore 13. jul“, rekao je ministar Radulović u Luksemburgu.