„Političke partije i političari građanima i javnosti otvoreno pokazuju da jedino što ih zanima je partijski interes i lični interes lidera političkih partija. Nije primjetna rasprava o programskim principima o tome šta bi ta Vlada kada se formira trebala da radi u javnom interesu i interesu svih građana. Ali smo vidjeli kako se partije trude da sebi obezbijede što bolje pozicije sa ciljem da još više ojačaju partijsku strukturu“, naveo je Radulović.
Istakao je i da ovaj proces pregovora dokazuje koliko je politička trgovina prisutna.
„Uvijek svjedočimo političkoj trgovini o kojoj političari razgovaraju posebno kada su ovako krupne teme kao što je formiranje Vlade u pitanju“, kazao je sagovornik televizije 7 i dodao „mišljenja sam da će se Vlada formirati i bilo bi dobro da se formira jer ne vidim da bismo nešto kvalitetno bolje dobili ako bismo morali ići na nove izbore.“
Sam proces pregovora, kako kaže Radulović, je pun neizvjesnosti.
„U ranijim izbornim procesima smo znali ne samo ko će biti mandatar nego smo bukvalno mogli da znamo kakav će biti sastav te vlade. Možda ta neizvjesnost i nije toliko loša, čak mislim, naprotiv, da je dobro da imamo situaciju gdje nije sve tako izvjesno, ali je loše što se pregovori o formiranju Vlade ne vode na programskim principima“, kazao je Radulović.
Komentarišući različita mišljenja lidera PES-a i mandatara Milojka Spajića i predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića o partijama koje bi trebalo i koje ne bi da budu dio Vlade, advokat Radulović kaže „da su očita neslaganja politička između čelnih ljudi PES-a“.
„Sa pozicije predsjednika gospodin Milatović ima pravo na politički stav ali on mora biti obazriviji kada takve stavove saopštava, jer mislim da ponekad dolazi do prekoračenja ovlašćenja koja ima kao predsjednik države. Nije primjereno a nije ni po Ustavu da se on na bilo koji način miješa u to kakav će biti sastav Vlade.Sve je na gospodinu Spajiću i odgovornost i obaveza“, ističe Radulović.
Prema njegovim riječima, osim što političari ne vode računa o građanima ne pokazuju ni volju za rješavanje brojnih pitanja u pravosuđu.
„Svjedočimo da je, toliki vremenski period, pravosuđe u vd stanju, Ubrzo će biti četri godine od kada je Vrhovno državno tužilaštvo u vd stanju. Nisam primjetio uopšte zabrinutost kod političara i poslanika, bilo kog saziva parlamenta u prethodne četiri godine zbog takve situacije, kao ni volju da se ta situacija promijeni“, kaže Radulović.
Osvrnuo se i na izjavu premijera u tehničkom mandatu Dritana Abazovića a povodom Izvještaja o rezultatima postupanja sektora bezbjednosti tokom ustoličenja mitropolita Joanikija 5.septembra 2021. godine na Cetinju sa kojeg još uvijek nije skinuta oznaka tajnosti.
„Slažem se sa premijerom da javnost treba da bude upoznata sa sadržajem tog dokumenta, jer zaista ne vidim razlog zašto se taj dokument proglasio nekim stepenom tajnosti. Tu ima odgovornosti i samog premijera. Nije primjereno sa pozicije vrha izvršne vlasti saopštiti nešto tako“, smatra Radulović.
Komentarišući izjavu premijera u tehničkom mandatu Dritana Abazovića da „očekuje veliko finale hapšenja u Crnoj Gori“, kazao da „premijer jedne države ne smije da najavljuje hapšenja, ne smije da pozdravlja hapšenja, ne smije da daje komentare u tom pravcu.“
„Premijer jedne države, predsjednik jedne Vlade treba da, SDT-u, tužilaštvu u cjelosti, specijalnom policijskom odjeljenju, obezbijedi uslove da svoj posao obavljaju na najbolji mogući način. Vlada to do sada nije radila. Ako premijer nije nešto uradio za više od godinu dana neće sigurno ni za par dana“, zaključuje Radulović.