Naš sagovornik je istakao da Jadranski sajam, kao „gradski instrument“ ima izraziti potencijal da radi u cilju produžetka sezone.
- Za Budvu je značajan veliki broj ljudi koji je posjetio sajam, koji dođe ovdje da ostvari svoj biznis. Takođe, i da napravi jedan turistički efekat – na potrošnju – dodao je on.
Rađenović je iskazao posebno zadovoljstvo što je na ovogodišnjem Poljoprivednom sajmu više od 120 izlagača, „koji animiraju drugi segment društva i privrede, koji dolazi zbog svojih biznis motiva i posjećuje Budvu“.
Kako je sajamska sezona uvod u glavnu turističku sezonu, pitali smo predsjednika Opštine Budva kakva su njegova očekivanja za ljeto 2012.
- Uz informacije kojima raspolažemo, koje se odnose na dobar aktuelan buking i impulse koje dobijamo sa sajmova, koji su već održani širom Evrope, gdje su učestvovale naša i državna turistička organizacija, ali i kroz neke individualne kontakte sa hotelijerima, sve upućuje da možemo očekivati turističku sezonu koja bi trebalo da bude sigurno veoma kvalitetna. Ne bi trebalo da ima nijednu implikaciju lošiju od prethodne, s kojom smo bili izuzetno zadovoljni.
Rađenović je takođe kazao da će potrošnja ostvarena tokom turističke sezone imati najdirektnije implikacije na držvni budžet, „s obzirom na strukturu prihoda, koji su povjereni državi u onom najvećem iznosu“.
- Međutim, nisu zanemarljivi ni opštinski prihodi, a naročito onaj u efekat koji, kroz stvaranje dohotka u privredi i stanovništvu od turističke sezone, daje potencijal i opštini Budva da čvršće uđe u naplatu onih obaveza koji su njeni, a koji toliko direktno ne zavise od samog broja gostiju ili posjeta koje grad ima. Istakao bih i da, s obzirom na trajanje ekonomske krize na globalnom nivou i u sektorima ekonomije koje ima Crna Gora, očekujem da turizam i ove godine bude privredna grana koja će biti dominantna u ekonomiji Crne Gore – zaključio je Rađenović za Portal Analitika.