To je, prema riječima Rakočevića, ogledalo vlasti koja trenutno upravlja Crnom Gorom.
„Naime, Odbor za izbornu reformu nema mandat da se bavi zaustavljenim izborima u Šavniku, niti to može raditi Skupština Crne Gore“, kazao je on.
Buduća izmjena izbornih zakona se, prema njegovim riječima, ne može odnositi na izborne procese koji su u toku i dodaje da bi „toliko bi morao da zna svaki poslanik“.
„Dakle, jedino moguće zakonito i ustavno rješenje za Šavnik je ono koje je naložila Državna izborna komisija, a to je da Mandićevi partijski drugovi i koalicioni partneri u OIK-u Šavnik glasaju za ponavljanje izbora na biračkim mjestima gdje se izbori nijesu dovršili i da istovremeno prekinu sa praksom lomljenja kutija na dan održavanja izbora, što je i dovelo do blokade izbornog procesa u Šavniku“, saopštava Rakočević.
Istovremeno, Mandić novim pozivom na uvođenje prinudne uprave u Šavniku, direktno, ocjenjuje Rakočević, poziva na kršenje zakona i na neustavno djelovanje, koje je jednom dovelo do blokade rada Odbora za izbornu reformu, sve dok Vlada nije povukla takvu odluku i makar deklarativno pokazala želju za dijalogom.
„Najnovijim istupima, predsjednik Skupštine opet otkriva stvarno anti-evropsko lice parlamentarne većine i najavljuje blokadu rada Odbora za izbornu reformu, što treba da upali crvene lampice na svim relevantnim domaćim i međunarodnim adresama, jer bi se na taj način institucionalizovao autokratski pristup Mandića koji je i na primjeru skupštinskog logoa ignorisao poslanike i dao sebi za pravo da izbjegava zakone i procedure“, zaključuje Rakočević u saopštenju.